BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Piękne zło”, czyli zbrodnia doskonała

Maddie ma męża i syna, z pozoru idealne życie, ale jednak coś jest nie tak…Poznajemy ją dwanaście tygodni przed brutalnym zabójstwem, a następnie wędrujemy szlakiem jej losów w czasie i przestrzeni. „Piękne zło” to mistrzowsko skonstruowany thriller psychologiczny.

Główna bohaterka thrillera w przeszłości była dziennikarką, pisała przewodniki turystyczne. Podróżowała i przyjaźniła się z szaloną Jo. Ich historia przedstawiona jest z kilku perspektyw w różnych ramach czasowych i przestrzennych. Wraz z bohaterami wędrujemy przez Bałkany, Anglię, Irak, Manhattan do spokojnego Kansas, w którym właśnie rozegrała się zbrodnia. Zbrodnia doskonała, jak czytamy na okładce. I rzeczywiście, sporo w niej doskonałości.

W debiutanckiej powieści Annie Ward teraźniejszość przeplata się z wątkami sprzed kilku tygodni oraz z wydarzeniami sprzed lat. Nieuważny czytelnik mógłby pogubić w tej historii. Mnie to nie groziło, bo połknęłam powieść w dwa dni, miałam więc na bieżąco szczegóły skomplikowanej historii.

„Piękne zło” czyta się trochę jak reportaż. Z kart książki wyłania się historia skrzywdzonej przez los, być może cierpiącej na depresję, kobiety i jej męża z zespołem stresu pourazowego. Ian służył w brytyjskiej armii, później był najemnikiem, napatrzył się na ogromne zło. Dom to jego ostoja. A w domu ona – Maddie, która ulega tajemniczemu wypadkowi. To też historia trudnej przyjaźni pomiędzy Maddie i Jo, jak również historia macierzyństwa (matka przecież zrobi dla dziecka wszystko).

Czytelnik stopniowo odkrywa losy głównych bohaterów, choć na koniec okazuje się, że historia ta była mocno niepełna. I waśnie te luki doprowadziły do morderstwa. Kto i dlaczego zabił? Przeczytaj, żeby się przekonać.

Autor: Annie Ward
Tytuł: „Piękne zło”
Wydawnictwo: Czarna Owca
Rok wydania: 2020

11 komentarzy do “BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Piękne zło”, czyli zbrodnia doskonała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *