Bombkowe szaleństwo

Tworzenie bombek pochłonęło nas na trzy dni. Serio! A wszystko za sprawą ciekawych i taniutkich zestawów kreatywnych z brokatową glinką piankową.


Taki zestaw kupiłam w Action za 3,99 zł. W środku trzy styropianowe bombki, cztery pojemniczki z glinką w różnych kolorach oraz trzy tasiemki do stworzenia zawieszek.

Zasada działania jest łatwa: ugniatasz glinkę w dłoniach, a następnie oklejasz nią bombkę. Możesz tworzyć różne wzorki. Dziecinnie proste!

Tak nam się ta zabawa spodobała, że następnego dnia pojechałam znów do Action po nowe zestawy. Okazało się, że w moim mieście został jeden, więc przy okazji wizyty w mieście sąsiednim również udałam się do sklepu z tej sieci i znalazłam już więcej zestawów na półce.

Uruchomiłam też wyobraźnię. Do części glinki dodałam barwników spożywczych, aby mieć więcej kolorów do dyspozycji (w pudełku są tylko barwy: złota, srebrna, czerwona i zielona). Jeśli również będziecie chcieli dodawać barwników, to lepiej ubierzcie rękawiczki, bo ja później miałam niebieskie dłonie przez kilka godzin 😉

Do bombek dokleiłam też nieco świecidełek (pudełeczko z 200 g przeróżnych ozdóbek także kupiłam w Action za kilka złotych). Do zabawy dodałam mniejsze bombeczki styropianowe i styropianowe cukierki. Zabawy było co niemiara. Córcia zabrała też dwa zestawy do swojej przyjaciółki i tam dalej lepiły (zabawę rozszerzyliśmy o malowanie bombek farbkami – niektórzy malowali po łysym styropianie, inni po już ozdobionych glinką bombeczkach).

Sznurkowe zawieszki doczepiłam do naszych nietypowych bombek za pomocą kleju na gorąco. Uważam, że prezentują się wyjątkowo efektownie!

No to teraz już tylko zostało pieczenie pierników… Jeśli szukasz przepisów na nie, zobacz, jakie robiliśmy rok temu:
* Najprostsze pierniki na świecie,
* Pierniczki na ostatnią chwilę.

KOM

Spodobał Ci się ten wpis? Zostaw po sobie jakiś ślad - komentarz, udostępnienie. Dzięki temu będę wiedziała, jakie treści lubicie najbardziej :) Dziękuję!

***

***

Jak zrobić kartki świąteczne?


		

6 komentarzy do “Bombkowe szaleństwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *