Bony turystyczne ważne dłużej

Jeszcze przez całe przyszłoroczne wakacje będzie można skorzystać z bonu turystycznego. Rząd przyjął projekt ustawy, która wydłuża termin na dokonywanie płatności za jego pomocą.

Według nowych zasad z Polskiego Bonu Turystycznego będzie można skorzystać do 30 września 2022 r.

Czym jest ten bon?

Bon turystyczny ma wartość 500 zł na każde dziecko do osiemnastego roku życia, a dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – dodatkowe 500 zł. Za jego pomocą można płacić za pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na kolonii lub obozach harcerskim, sportowym czy rekreacyjny. lub za wycieczkę turystyczną organizowaną przez firmę z sektora turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie naszego kraju.

Jak aktywować?

Należy wejść na Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Trzeba tu uzupełnić swoje dane kontaktowe, a następnie aktywować bon. Po aktywacji rodzic lub opiekun otrzymuje specjalny kod, który należy podać podmiotowi turystycznemu podczas dokonywania płatności bonem. Każda płatność jest potwierdzana jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym w SMS.

Pełna lista podmiotów akceptujących bon dostępna jest na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej (POT). A tutaj prezentuję niektóre z nich: Gdzie z tym bonem?

Karolina Osińska-Marcińczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *