Gdzie z tym bonem?

Nie wszyscy wykorzystali jeszcze bony turystyczne na dziecko. Gdzie można z nich skorzystać? Przedstawiamy kilka propozycji.

Pamiętajmy, że bon turystyczny, bez względu na datę aktywowania, zachowuje ważność do końca marca 2022 r.

***

Hotel Villa Park w Ciechocinku przygotował atrakcyjną ofertę.

– W przypadku rodzinnych pobytów już od 3 dób, zwiększamy wartość bonu turystycznego o dodatkowe 100 zł do wykorzystania podczas pobytu – mówi Marta Wiśniewska.

Jakie atrakcje dla dzieci oferuje ten hotel? Między innymi wewnętrzną strefę basenową wraz z zabawkami wodnymi dla najmłodszych, zewnętrzny basen z częścią dedykowaną dla najmłodszych, ofertę zabiegów w SPA dedykowaną dla dzieci – masaż czekoladą czy kolorową kąpiel, Baby Room, zewnętrzny plac zabaw i wypożyczalnię rowerów.

***

Olympic Hotel Spa & Wellness w Ustroniu honoruje bon turystyczny, jednak nie może on być rozliczony na fakturę na firmę.

– Posiadamy na hotelu dwie sale zabaw przeznaczone dla najmłodszych, kręgle, bilard, piłkarzyki oraz salę z x-boxem, a także zewnętrzny ogrodowy plac zabaw – mówi Magdalena Leszczewicz z hotelu Olympic. – Mamy też basen o wymiarach 10 m na 4 m, głębokość 1,30 m.

***

Hotel Verde Montana Wellness & Spa w Kudowie-Zdroju posiada salę zabaw „Małpi gaj” dostępną przez cały rok, bez względu na pogodę, a tam dla dzieci kulkowe szaleństwo, zjeżdżalnie, gry oraz klocki. Również na zewnątrz hotel posiada plac zabaw (z piaskownicą, trampoliną i huśtawkami). W okresie letnim największą atrakcją jest basen zewnętrzny. Kiedy dzieci zajęte są fantastyczną zabawą na zjeżdżalni wśród gejzerów wodnych, rodzice mogą zażywać kąpieli słonecznych na leżakach. W środku również są baseny, między innymi dziecięcy. W lipcu i sierpniu w Verde Montana odbywają się animacje – od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-21.00. Mali goście mogą skorzystać z zabiegów SPA, m.in. „Dotyk motyla” (pędzelkowy masaż twarzy z nawilżającą maseczką) oraz „Czekoladowy sen” (delikatny peeling z przemasowaniem na czekoladowym olejku), a dla starszych dzieci przygotowano tu masaże i pielęgnacje młodej cery.

***

Columbus w Rowach reklamuje się hasłem, że jego najważniejszymi gośćmi są dzieci i to ich potrzeby stawiane są na pierwszym miejscu. Prowadzone są tu dziecięce animacje (od majówki do końca września, a także w okresie świąteczno-noworocznym i wielkanocnym). Poranne zajęcia najczęściej mają miejsce w klubie dziecięcym, a popołudniowe – na świeżym powietrzu. W programie tych zajęć możemy znaleźć m.in. spektakle teatralne, show z balonami, pokazy iluzjonistów i cyrkowców, ogniska z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków, dyskoteki oraz loty dronem. Columbus zaprasza dzieci na plac zabaw i małpie gaje osłonięte dachami. Do tego jest tu kompleks boisk z kolorowymi nawierzchniami.

***

Pensjonat Tylickie Wzgórze w Tyliczu koło Krynicy Zdrój w górach Beskidu Sądeckiego przyjmuje wyłącznie rodziny z dziećmi. Obiekt zapewnia animacje dla dzieci niezależnie od pogody, pomocne w rozwijaniu zdolności artystycznych i manualnych nawet najmłodszych uczestników. Tylickie Wzgórze oferuje również wyprawę górską z przewodnikiem – rodzinne podchody, biesiadę integracyjną przy ognisku, kreatywne zmagania (tworzenie drewnianej zabawki), warsztaty plastyczne z Panią Niteczką, obserwację nocnych wylotów nietoperzy (zajęcia przyrodnicze z Babą z gór) i spektakl kukiełkowego teatrzyku Bajka prezentującego bajki z morałem.

***

Hotel Konradówka Wellness&Spa w Karpaczu ma wiele atrakcji dla dzieci. Zaprasza je m.in. do bawialni ze strefą zabawy kreatywnej (sklepik i domek z ogródkiem), kącikiem czytelniczym (książeczki obrazkowe, interaktywne, a także najpopularniejsze bajki) i dużą liczbą zabawek, klocków i pluszaków. W terminie wakacji oraz ferii zimowych odbywają się tu wieczorne animacje. Na terenie obiektu znajduje się ogródek z placem zabaw: huśtawką, trampoliną oraz piaskownicą. W czasie pobytu istnieje możliwość wykupienia lekcji pływania dla dzieci. Kucharze dbają o to, by w menu obiadokolacji było zaplanowane danie, które odpowiada „dziecięcym smakom”.

***

Z młodzieżą można się wybrać na przykład do Wrocławia.

– Akceptujemy płatność bonem turystycznym, jednakże, jesteśmy hotel biznesowym i nie posiadamy dodatkowych udogodnień skierowanych dla najmłodszych – mówi Marek Andreasik z DB Hotel we Wrocławiu.

***

Udogodnienia dla dzieci (jak dla bobasów łóżeczko z kolorową pościelą, fotelik do kąpieli, przewijak, podgrzewacz i sterylizator butelek, a dla starszych maluchów specjalna dostawka w pokoju lub rozkładana sofa, mata antypoślizgowa na brodzik prysznica lub do wanny, nocnik antypoślizgowy, podest dla dzieci czy nakładka na sedes oraz dziecięce stoliczki i krzesełka z kolorowankami) ma HP Park Plaza Wrocław. Co ciekawe, w cenie jest pobyt 2 dzieci do lat 15 gratis (a oczywiście każdy rodzinny pobyt z dziećmi można rozliczyć polskim bonem turystycznym).

***

Bony turystyczne możemy przeznaczyć nie tylko na noclegi.

– Honorujemy oczywiście bon turystyczny – mówi Oskar Stuglik z Hotelu Restauracji Dolnośląskiej w Ząbkowicach Śląskich. – Podczas posiłków w naszej restauracji dzieci mogą swobodnie korzystać z kącika zabaw. 

*

*

*

Autor: Karolina Osińska-Marcińczyk – twórczyni Mamkowo.pl – blogo-portalu dla rodziców, którzy chcą czytać nie tylko o dzieciach. Z wykształcenia, pasji i zawodu dziennikarka

Foto: Canva

2 komentarze do “Gdzie z tym bonem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *