Mamkowo.pl poleca: Dietetyczne Rewolucje

Świdniczanie to mają szczęście, bo działa tam stowarzyszenie Mamy co Kochamy i działam ja 😉 Zatem już oficjalnie zapraszam Was na najnowszy projekt: Dietetyczne Rewolucje!

 

Wiecie, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustaliła, że w ciągu ostatnich 20 lat w naszym kraju trzykrotnie wzrosła liczba dzieci z nadwagą? Polskie 11-latki są grubsze niż ich rówieśnicy w Europie i USA. Naukowcy mówią wręcz o epidemii otyłości wśród młodego pokolenia…

 

Dlatego z dziewczynami z Mamy co Kochamy postanowiłyśmy zrobić warsztaty dla rodziców i dzieci (również nastolatków), które mają podnieść świadomość, że zdrowe odżywianie to podstawa zdrowego trybu życia. Zupełnie darmowe spotkania będą się odbywały w siedzibie Akademii Nauki – Centrum Świadomego Rozwoju w Świdnicy (Rynek 38/3) od 22 maja do 22 czerwca:

  • I grupa – warsztaty od wtorku do piątku (22-25 maja), zawsze o godz. 16.00,
  • II grupa – warsztaty od wtorku do piątku (5-8 czerwca), zawsze o godz. 16.00,
  • III grupa – warsztaty od wtorku do piątku (12-15 czerwca), zawsze o godz. 16.00,
  • IV grupa – warsztaty od wtorku do piątku (19-22 czerwca), zawsze o godz. 16.00.

 

Podczas każdej z tur warsztatów dietetyk kliniczny Agnieszka Kwiatkowska o opowie błędach dietetycznych w żywieniu dzieci i młodzieży (oraz o tym, jak ich unikać), psychodietetyk (czyli ja) pokaże zdrowe pomysły na śniadania, kolacje i przekąski, a doradca żywieniowy Małgorzata Czerwińska na warsztatach kulinarnych zaprezentuje, jak przygotować zdrowe obiady dla całej rodziny. Uczestnicy warsztatów nauczą się panowania nad emocjami i „nie zajadania” problemów, poznają zasady zdrowej kuchni i dowiedzą się, jak unikać błędów żywieniowych.

 

O prowadzących

 

Siebie nie będę przedstawiała (jeśli bardzo chcesz, to zajrzyj tutaj). Dietetyk kliniczny Agnieszka Kwiatkowska to absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, spełniona właścicielka gabinetu dietetycznego CalorEAT. – Każdego pacjenta traktuję indywidualnie i dostosowuję zalecenia do jego potrzeb i upodobań – mówi. – Cały czas pogłębiam swoją wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania czytając najnowsze artykuły naukowe i książki. Biorę udział w specjalistycznych konferencjach i szkoleniach dietetycznych.

 

Małgorzata Czerwińska zaś to doradca żywieniowy i studentka naturoterapii. – Moim życiem, jak pamiętam, od zawsze kieruje intuicja – mówi o sobie Gosia. – Życie różnie się toczyło, jednak każda lekcja życiowa zbliża mnie do celu, do tego co w moim życiu najważniejsze, co w danej chwili pracuje na moją przemianę. Od  pasji pielęgnacji ciała dojrzałam do pasji zdrowego odżywiania i nadal dojrzewam do dojrzałości duchowej, do życia zgodnie z rytmem natury… Moją pasją jest filozofia wschodu i jej dieta według pięciu przemian…

 

O zapisach

 

Mamy co kochamy czekają na chętnych, którzy chcą zmienić swój tryb życia, a w szczególności nauczyć się komponować zdrowe potrawy. – Zależy nam, aby zgłaszały się pary rodzic-dziecko (nastolatek) – mówią organizatorzy. Liczba miejsc w grupach jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń. A rejestracja rusza 1 kwietnia:

 

Zapraszam serdecznie!

 

Karolina Osińska-Marcińczyk

 

14 komentarzy do “Mamkowo.pl poleca: Dietetyczne Rewolucje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *