Chcesz szybko 300+? Złóż wniosek o „Dobry start” do końca sierpnia

Urzędnicy z ministerstwa przypominają: nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Rodzicu, nie zwlekaj i złóż wniosek o rządowe świadczenie Dobry start jak najszybciej. Tylko złożenie go do końca sierpnia gwarantuje wypłatę do 30 września.

Niektórzy już kupili, inni zamierzają kupić: zeszyty, przybory do pisania, piórniki, nowe plecaki, buty i stroje sportowe. Wydatków jest sporo. Program „Dobry start” to 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia, bez kryterium dochodowego.

– Gorąco zachęcam rodziców i opiekunów do wnioskowania o świadczenie „Dobry start” jak najszybciej. Złożenie wniosku do końca sierpnia to gwarancja otrzymania pieniędzy maksymalnie do 30 września – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak informuje szefowa resortu rodziny, większość rodziców i opiekunów już złożyła wnioski, a świadczenie przyznano ponad 3 milionom dzieci. Wypłacono w sumie blisko 827 mln. zł dla 2,76 mln. uczniów.

Co zrobić, by otrzymać 300+? Wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem:
· Portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej,
· Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS,
· Bankowości elektronicznej.

Z szacunków MRiPS wynika, że w tym roku świadczeniem „Dobry start” objętych będzie 4,4 mln. uczniów. Łączna kwota wsparcia dla rodzin z tego programu w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.

Świadczenie wypłacane jest raz w roku dla uczniów rozpoczynających rok szkolny – do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24. roku życia. Zerówkowiczów ono nie obejmuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *