Prehistoria na plaży

Jak zainteresować dziecko dinozaurami? Jak nauczyć je podstawowych praw fizyki? Wystarczy zamrozić trochę wody z potopionymi w niej figurkami kupionymi za kilka złotych!

 

 

Lekcja-fizyki-mamkowo04

 

Pomysł genialny w swej prostocie! A przy tym, jaki użyteczny: zamroziłam figurki dinozaurów w litrowym opakowaniu po lodach i włożyłam je do lodówki turystycznej, gdy wyjeżdżaliśmy na plażę. Dinozaury pełniły więc rolę dodatkowego wkładu chłodzącego.

 

Lekcja-fizyki-mamkowo01

 

A gdy po wodnych szaleństwach dzieci usiadły na kocach i widać było, że lekko się nudzą, wyciągnęłam „skarb” z lodówki. Za pomocą plastikowych noży maluchy zabrały się do zabawy w archeologów. Jedenastoletni Dawid szybko odkrył sposób na szybsze dostanie się do figurek – zamoczył bryłę lodu w ciepłej wodzie jeziora.

 

 

Lekcja-fizyki-mamkowo03

 

To była prawdziwa lekcja fizyki na temat zmiany stanów skupienia. I lekcja prehistorii.

 

Lekcja-fizyki-mamkowo05

 

Dwuipółletnia Emilka zaraz zajęła się zabawą figurkami dinozaurów.

 

W lodzie można ukryć wiele rzeczy. I można się tak bawić w domu (na przykład umieszczając bryłę lodu w misce czy wanience), w ogrodzie i na placu zabaw… Szczególnie w upalne, letnie dni (choć nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy eksperymenty z lodem robili i w środku zimy). Dzieci uwielbiają uczyć się poprzez takie doświadczenia!

 

Miłej zabawy!

 

Tekst i foto: KOM

 

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *