Prezent na rocznicę: Słoik wyznań

Wariacji z tym słoikiem znalazłam w sieci mnóstwo – „365 powodów, dla których Cię kocham”, „100 powodów, za które Cię kocham”. Wyznania pisane ręcznie i komputerowo. Gotowe listy do pobrania z powodami, dla których ktoś kogo kocha, a nawet gotowe słoiki z wyznaniami do kupienia…

 

Na naszą szóstą rocznicę ślubu przygotowałam słoik „111 wyznań na 11.11” (braliśmy ślub 11.11.11 r.). Na początku myślałam o 1111 wyznaniach, ale chyba dobrze, że się za to nie zabrałam, bo nie znalazłabym takiego słoja. Musiałbym chyba wyznania w beczce umieścić 🙂

 

Sam słoik kupiłam w Pepco. Nie za duży (były większe, ale gdy zabierałam się za to zadanie myślałam, że większego słoja nie uda mi się zapełnić; o jak się myliłam!).

 

Wyznania wpisałam do pliku, automatyczne numerowanie liczyło je za mnie. Teraz tylko wydruk na kolorowych kartkach i cięcie za pomocą karbowanych nożyczek.

 

 

No i najbardziej żmudna część zadania: zwijanie świstków papieru. W sieci znalazłam fajną metodę: aby ruloniki się nie rozwijały, można je zabezpieczyć pociętą na krążki słomką do napojów. Czerwone słomki przygotowałam, ale okazało się, że moje zwitki są zbyt grube i nie wejdą w krążek ze słomki (wytrwałym proponuję ściślejsze zwijanie lub wyprodukowanie krótszych skrawków papieru).

 

Wreszcie wkładamy nasze wyznania do słoja (musiałam upychać, bo się moje nie chciały zmieścić) i gotowe!

 

 

Listy wyznań Wam nie dam. Można takie listy znaleźć w internecie i ja początkowo się nimi posiłkowałam, ale w końcu uznałam, że lepiej postawić na „nasze” powody do miłości, na wyznania związane z naszym wspólnym życiem. Wcześniej wpisane „bezpłciowe” wyznania pokasowałam i zastąpiłam np. takimi:

Kocham Cię, bo przestajesz chrapać, jak Cię szturchnę.

Kocham Cię, bo „rodziłeś” ze mną nasze dzieci, z Tobą było łatwiej.

Kocham Cię, bo jesteś wspaniałym ojcem.

Kocham Cię za to, że pozwalasz mi się zdrzemnąć w środku dnia, kiedy jestem zmęczona.

Kocham Cię nawet, kiedy budzisz mnie o 5 rano, żebym zrobiła Ci kanapki.

 

Może kiedyś szarpnę się na 1111 wyznań – na przykład na naszą pięćdziesiątą rocznicę 😉 Do tego czasu wymyślę nowe 1111 powody do miłości… A Wy za co kochacie swoją druga połówkę?

 

Karolina O-M

 

 

4 komentarze do “Prezent na rocznicę: Słoik wyznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *