Prezenty dla dzieci do 50 zł

Grudzień to czas prezentowy. Jak nie zbankrutować, ale zadowolić naszych milusińskich? Dziś propozycje zabawek do 50 zł, które możesz zamówić on-line (tanio, wygodnie i z gwarantowanym zadowoleniem!).

 

 

Dla maluszków

 

 

Zacznijmy od podstaw. Każdy maluch powinien mieć grzechotkę. Prezentuję więc tą wyjątkową Grzechotkę Bouncy Rattle za 33,32 zł, która oprócz grzechotania odbija się od podłoża przy rzucaniu lub upadku. Ta elastyczna zabawka wykonana jest z malowanego drewna kauczukowego oraz plastikowych wężyków z koralikami (plastik spożywczy). Została stworzona w Tajlandii z użyciem nietoksycznych farb, barwników i lakierów, jest ekologiczna – nawet jej opakowanie zawiera przynajmniej 70% papieru z recyklingu. Grzechotka ta wspomaga rozwój umiejętności manualnych niemowlęcia oraz pomaga rozwijać jego koordynację wzrokowo-ruchową. Przeznaczona dla dzieci od trzeciego miesiąca życia.

 

Każdy maluch także ucieszy się z pluszaka z projektorem. Mamy do wyboru: Misia, Pieska i Hipopotama. Te maskotki za 46,80 zł nucą kołysankę i rozświetlają noc. Można ustawić białą lampkę oraz zmianę kolorów: czerwony, niebieski i zielony.

 

A co powiesz na wieżę z autek? Samochodziki w żywych kolorach z wesołymi uśmiechami stymulują motorykę wzrokowo-ruchową. Każdym pojazdem można bawić się niezależnie od innych, albo tworzyć z nich konstrukcje – i to za 28, 29 zł! Podobną zabawką jest ten zamek za 28,29 zł. Składa się on z czterech części do złożenia. Po skonstruowaniu zamku możemy się bawić piłeczką – gdy maluch upuści ją w środku zamku, przemierzy ona wszystkie poziomy budowli i wyląduje na dziedzińcu. Ta zabawka rozwija zdolności manualne oraz pomaga zrozumieć związki przyczynowo-skutkowe. To świetna pozycja dla roczniaków.

 

Jeśli wolisz drewniane zabawki, to z pewnością zachwyci Cię (i Twoje Dziecko) Zapętlona Farma Smily Play za 39,68 zł, wyposażona w liczydło oraz koraliki do przesuwania po pętlach. Zabawa tą konstrukcją ćwiczy sprawność dłoni malucha, wpływa na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, a nawet uczy liczenia!

 

 

Dla starszaków

 

 

Propozycje dla kilkulatków rozpocznę od gier – Mini Gorący Ziemniak oraz Mini Gorący Ziemniak Junior (obie po 15,64 zł). W tej grze uczestnicy mają tylko kilka chwil, by wymyślić odpowiedź na pytanie i rzucić Gorącego Ziemniaka przeciwnikowi. To świetna gra dla całej rodziny. Pierwsza z wymienionych nadaje się dla dzieci powyżej 8 roku życia, zaś wersja junior jest przeznaczona dla dzieci 4+. Oba pudełka mają podobną zawartość: plansza, gorący ziemniak-kulka, 4 pionki, 55 kart pytań, jeden bączek oraz instrukcja. Wersje pełnoformatowe można kupić za 45,10 zł – Gorący Ziemniak Familijny i Gorący Ziemniak Junior. W nich macie już o wiele więcej pytań!

 

Jeśli Twoje Dziecko lubi gry, to polecam też serię „Dzieci kontra rodzice” – różne warianty gry od 17,14 do 37,45 zł. Każda z tych gier zapewnia wesołą i dynamiczną rozgrywkę.

 

Niepoprawna troszkę jest gra, którą uwielbiają dzieci – Pierdzioszek (za 42,97 zł). Wydający z siebie odgłosy puszczania bąków Pan Pierdzioszek jest bohaterem gry. Uczestnicy muszą naciskać go tyle razy, ile jest pokazane na wylosowanej przez nich karcie. Co któreś naciśnięcie Pierdzioszek puszcza gazy… Wygrywa gracz, który najdłużej utrzyma się w grze. A sama rozgrywka w ten śmieszny sposób rozwija zdolności matematyczne dzieci.

 

Więcej gier obejrzysz na stronie Sklepu Mamkowo.

 

Za 24 zł możesz zamówić kolorowy piasek kinetyczny – Sand Spirit z narzędziami do tworzenia kształtów i postaci. To idealna zabawa do ćwiczenia zdolności plastycznych i manualnych dziecka. Piasek jest testowany zgodnie z międzynarodowymi standardami.

 

Jeśli chodzi o zdolności plastyczne, to wspomagać je mogą również zabawy z Washimalsami. Cóż to? To urocze zwierzątka, które można pomalować na dowolny sposób – zestawy już za 43,13 zł. Albo takie Koło Garncarskie dla Dzieci z farbkami za 42,72 zł. To alternatywa dla zwykłego lepienia w plastelinie. W zestaw wchodzą prawdziwe narzędzia jakimi w swojej pracy posługuje się garncarz, między innymi: glina, podstawka do formowania, szpachelki i kolorowe farbki.

 

Sekrety Elektroniki Samochód z Napędem Elektrycznym – to też świetna sprawa. Za 28,41 zł otrzymujesz zestaw elementów przybliżający niezwykły świat elektrotechniki i elektroniki. Jak działa silnik? A jak przełączniki czy źródła dźwięku i światła? Twoje Dziecko nauczy się tego w praktyce! I będzie mogło zbudować własny samochód, wentylator elektryczny, a nawet latające śmigło. Zabawka posiada Certyfikat Jakości i Bezpieczeństwa CE, jest przeznaczona dla dzieci powyżej 6 lat.

 

Teraz te zabawki są takie, że sama chciałabym się nimi bawić godzinami – popatrz choćby na tego Sprytnego Robota „Mechanika i Zabawa” za 48,65 zł. Najpierw go trzeba skonstruować, a potem… będzie on szybko jeździł po domu i skręcał w prawo lub lewo przed każdą przeszkodą. Zabawka dla dzieci od 8 lat.

 

I tych pomysłów na prezenty jest jeszcze dużo, dużo więcej – sprawdź na www.sklep.mamkowo.pl

 

Tekst: Karolina O-M
Foto: Sklep Mamkowo

 

Zobacz także:
* Prezenty dla dzieci do 20 zł
* Jeśli nie lego, to co? – 4 tańsze propozycje
* Jak szukać prezentów dla dzieci w internecie?

2 komentarze do “Prezenty dla dzieci do 50 zł

  • 28 listopada 2018 o 13:10
    Permalink

    Składanki podobne do pokazanych u Ciebie „sekretów elektroniki” u nas się sprawdzają. Chłopacy często wracają do tych zabawek.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *