Psychodietetyka dla dzieci – warsztaty w Świdnicy

Od „Dyniowych Andrzejek” rozpoczął się cykl warsztatów prozdrowotnych dla dzieci, które organizuje świdnicka mobilna Poradnia Psychodietetyczna wraz z Rodzinnymi Ogrodami Zdrowia.

 

Zajęcia w świdnickiej bibliotece w sobotę, 24 listopada, poprowadziła pomysłodawczyni – Marzena Gąsior, absolwentka psychodietetyki i dietetyki klinicznej. Tematyka warsztatów pod hasłem „ PsychoDietetyka na wesoło” tym razem obracała się wokół dyni. Dzieci miały możliwość dotknięcia całej dyni, pogrzebania w jej wnętrzu i wyciągnięcia pestek. Choć niektórzy na początku mówili, że dynia nie jest zbyt smaczna, zmienili zdanie po spróbowaniu ekologicznego przecieru z dyni i róży.

 

 

 

 

Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, na jakie narządy ciała pozytywnie wpływa jedzenie dyni, a także – jakie jeszcze mamy listopadowe warzywa i owoce sezonowe. A to co sezonowe jest najbardziej zdrowe!

 

 

Był też czas na zabawę przy muzyce i rozmowę o ulubionych aktywnościach fizycznych dzieci, nieco zabaw kreatywnych i edukację proekologiczną (dzieci segregowały śmieci). Sporo zachwytów sprawiła dyniowa magiczna ciecz nienewtonowska, która zmieniała swoje właściwości w rękach młodych warsztatowiczów.

 

 

Przed nami kolejne warsztaty „PsychoDietetyka na wesoło”:
* 1 grudnia – Obrazy wyklejane kaszą, ryżem i nie tylko…
* 8 grudnia – Mikołajki pełne aromatycznych zapachów
* 15 grudnia – Idą święta, ekologiczne ozdoby czas zacząć

Sobotnie zajęcia odbywają się na II piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy w godz. 11-13. Cena warsztatów to 35 zł (za jeden blok tematyczny), szczegóły i zapisy pod nr tel. 605 071 610. Polecam też śledzić facebookowe wydarzenie: Warsztaty prozdrowotne dla dzieci „PsychoDietetyka na wesoło”.

 

Tekst i foto: Karolina O-M

3 komentarze do “Psychodietetyka dla dzieci – warsztaty w Świdnicy

  • 27 listopada 2018 o 18:27
    Permalink

    Grzebanie we wnętrzu dyni rządzi! Dzieciaki u mnie na zajęciach zawsze to lubiły, sama zresztą chętnie grzebałam w tym ciepłym wnętrzu 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *