4 pomysły na proste kartki walentynkowe
Te walentynki zrobisz z przedszkolakiem. Wystarczy trochę artykułów papierniczych i… korek od wina (ten ostatni tylko do jednego pomysłu, więc jeśli korka nie masz – nie przejmuj się; zawsze też możesz go czymś zastąpić).
Skoro o korku mowa… Bierzemy korek, klej na gorąco (albo taki szybki typu superglue) i wycięte z pianki serduszko. I co? I stempelek gotowy!
Wystarczy przykleić serduszko do korka.
Kartki możemy zdobić w przeróżny sposób, różnymi kolorami. Albo wręczyć stempel dziecku – z pewnością go spożytkuje!
Drugi pomysł. Klej na gorąco (albo klej magik), kawałek koronki, nożyczki i kartonik, na którym powstanie kartka…
Tak mi się spodobało stempelkowanie, że i tu dołożyłam trzy czerwone serduszka…
Pomysł nr 3. Z kolorowego papieru wycinamy serduszka, wręczamy wszystko wraz z klejem szkolnym dziecku…
I mamy ciekawą kartkę.
Pomysł nr 4. Klej do papieru (przezroczysty) i brokat. Rysujemy klejem serduszka (lub napisy…, albo co tam sobie chcemy) i posypujemy brokatem.
Sypanie brokatu to jedno z ulubionych zajęć mojej córki…
No i kilka walentynek już mamy. Obdarujemy wszystkich, których kochamy!
Tekst i foto: KOM
Pingback: Co robić z dziećmi na kwarantannie, żeby nie zwariować? – Mamkowo.pl – blogo-portal dla rodziców, którzy chcą czytać nie tylko o dzieciach