BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „To twój dom, Mimi”

Moja ośmiolatka pochłonęła tę książkę w godzinę… „To twój dom, Mimi” to czwarta część cyklu o niechcianych zwierzątkach. Tym razem o… drapieżnym maluszku.

To książka o Mimi, maleńkiej koteczce. Oto recenzja mojej córki:

Bardzo mi się podobała ta książka i przeczytałam ją całą na raz. Nie mogłam się od niej oderwać. Można powiedzieć, że w książce była zagadka i to mi się bardzo spodobało. Chciałam wiedzieć, dlaczego sąsiad nie chciał takiej słodkiej kotki, jak Mimi. To niby uroczy kotek, ale jak zobaczy coś poruszającego się, to to zamorduje. Nawet jedna sąsiadka mówiła: „Morderczyni pająków!”. Zakończenie było zaskakujące.

Cała seria „To twój dom” jest wydana w bardzo poręcznym formacie. Książeczki mają piękne okładki, a w środku ciekawe biało-czarne rysunki. Opowiadają o perypetiach Gabrysi i Jacka, którzy „prowadzą firmę To Twój Dom”, czyli zajmują się znajdowaniem domów dla niechcianych zwierząt.

„To twój dom, Mimi” podobnie jak pozostałe historyjki, dobrze się kończy. Pokazuje, że każde zwierzątko można adoptować, nawet, jeśli ma ono „straszny” ukryty talent. Jaki to talent? Niech Wasze dzieci przekonają się same!

Tytuł: „To twój dom, Mimi”
Autor: Linda Chapman
Tłumaczenie: Ewa Kleszcz
Ilustracje: Sophy Williams
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *