BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „W poszukiwaniu niebieskiej marchewki”

Jaś Króliczek zabiera nas w podróż poprzez wieki z Niebieską Marchewką w pięknie wydanej, dużego formatu (A3!) książce Sébastiena Telleschi. Wszystko zaczyna się już w czasach prehistorycznych, kiedy Ziemię usianą wulkanami zamieszkują królikowce, królikozaurusy i królikogrysy szablozębne…

 

 

Co się dzieje? Króliki odkrywają ogień i marchewkę w kolorze nieba, której przypisują magiczne właściwości. Na kartach z barwnymi rysunkami króliczych nor wypatrujemy wraz z królikami Niebieskiej Marchewki. A nie jest to zadanie łatwe!

 

Życie królików toczy się głównie pod ziemią. Dlatego oglądając przekrój piramidy w Górnym Egipcie widzimy, że tylko jej czubek (niczym czubek góry lodowej) wyłania się na powierzchnię. A pod nią toczy się królicze życie. Życie starożytnych królików. Tylko, gdzie jest Niebieska Marchewka?

 

Czy znajdziemy ją w Antycznym Rzymie, w Koloseum? Gdzieś tu leży, ukryta! Zadania nie ułatwiają inne marchewki, których w króliczym świecie jest sporo, a także inne szczegóły w niebieskim kolorze. Jednak jeśli się skupimy, to Niebieską Marchewkę odnajdziemy.

 

A przy tym zrobimy małą powtórkę z historii. Po kartach związanych z Cesarstwem Rzymskim, przenosimy się do wieków średnich i tym razem tropimy marchewkę w warownym zamku. Dalej mamy wielkie odkrycia geograficzne i poszukiwanie marchewki na statku. Później przyjdzie czas na podbój Zachodu i prawdziwe miasteczko westernowe, a dalej zastanie nas rewolucja przemysłowa. Czy w fabryce uda nam się upolować marchewkę? Króliczego świata nie oszczędzają nawet wojny, po których nadchodzi czas na podbój kosmosu. Tak, tak, nawet na statku kosmicznym musimy upolować Niebieską Marchewkę!

 

 

Gdyby tego było mało, to po zakończeniu historii trafiamy na stronę „Trochę szalone plemię wesołych królików”, na której mamy portrety osiemnastu królików wraz z ich opisem. Naszym zadaniem jest teraz odszukanie tych istot na poprzednich stronach…

 

Przyznaję się bez bicia, że ostatniego zadania nie wykonałam. Czytałam „W poszukiwaniu niebieskiej marchewki” z trzyipółletnią córką i szukanie marchewek sprawiało nam frajdę. Poszukiwanie bohaterów w całej książce też pewnie będzie frajdą, ale już dla starszego dziecka, dlatego do pozycji tej wrócimy.

 

Historia króliczego rodu i mitycznej Niebieskiej Marchewki opisana jest ciekawym językiem. Krótkie epizody trzymają w napięciu. W jeszcze większym napięciu będziecie śledzić naszpikowane szczegółami obrazki w poszukiwaniu wyjątkowej marchewki. Gwarantuję!

 

Jeśli więc chcecie nie tylko czytać, ale i bawić się w poszukiwaczy, zamawiajcie tę opowieść o marchewce i naszej (króliczej) historii.

 

Tytuł: „W poszukiwaniu niebieskiej marchewki”
Autor: Sébastien Telleschi
Tłumaczenie: Jolanta Sztuczyńska
Wydawnictwo: Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”
Rok wydania: 2017
Gdzie można nabyć książkę? Polecam zamówić ją w księgarni Platon24 – dobra cena i szybka wysyłka!
KOM

 

Partnerem wpisu jest Księgarnia Internetowa Platon24.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *