Dzień Dziecka z Tomkiem i innymi lokomotywami

W jaworzyńskim muzeum kolejnictwa Dzień Dziecka trwa już od czwartku. I potrwa do niedzieli, więc zdążycie jeszcze spotkać się z Tomkiem i przyjaciółmi!

 

Impreza w Jaworzynie Śląskiej jest organizowana we współpracy z firmą Mattel – światowym producentem najbardziej znanej kolejowej bajki. Mamkowo.pl patronuje temu wydarzeniu.

 

 

Pierwsza książka o przygodach dzielnych i pracowitych lokomotywy autorstwa Wilberta Awdry’a ukazała się ponad 70 lat temu, dokładnie 12 maja 1945 roku. Obecnie książki o Tomku są sprzedawane w ponad 130 krajach, a od 1984 r. dzieci mogą oglądać serial animowany zrealizowany na podstawie tej popularnej serii wydawniczej – mówi Anna Ordowska z jaworzyńskiego muzeum techniki. – Celem organizowanego przez nas wydarzenia jest promocja idei ochrony zabytków kolejnictwa, edukacja dzieci poprzez zabawę z ich ulubionymi bajkowymi postaciami. Dzień Dziecka z Tomkiem i Przyjaciółmi ma umożliwić odwiedzającym nas gościom możliwość bezpośredniego kontaktu z żywymi pomnikami dawnej techniki, parowozami. Maszynami, które w sposób fundamentalny odmieniły oblicze świata.

Zabytkowa parowozownia w Jaworzynie Ślaskiej (50 km od Wrocławia) zmieniła się w bajkową lokomotywownię wachlarzową z bajki z uśmiechniętymi parowozami. Dla dzieci przygotowane są gry, zabawy i konkursy w formie 10 stacji stacji kolejowych do zaliczenia, nagrody ufundowała firma Mattel. Muzeum czynne jest w godz. 10.00-18.00. Bilety można kupić on-line – KLIKNIJ.

Mamkowa Rodzinka była w Jaworzynie w czwartek, 31 maja. Dzieci pobawiły się w sali z Tomkiem…

Zwiedziliśmy zabytkową lokomotywownię.

Mieliśmy okazję pomalować, porysować…

I dać sobie pomalować buzie 🙂

My tu jeszcze wrócimy 😉

A Wy? Wybieracie się?

Polecamy! I zapraszamy też na nasz profil na Facebooku. Tam znajdziecie aktualne informacje o imprezach, relacje, i wiele innych. Polub Mamkowo.pl – serwis dla rodziców!

Tekst/foto: KOM

O imprezie czytaj też tu – Pod patronatem Mamkowo.pl: Dzień Dziecka z Tomkiem i przyjaciółmi

3 komentarze do “Dzień Dziecka z Tomkiem i innymi lokomotywami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *