Jak szukać prezentów dla dzieci w internecie?

Zbliża się gorący zakupowy okres, a więc przygotowałam dla Was poradnik prezentowy. Większość z Was pewnie jest mistrzami łowienia okazji, ale niektórzy być może jeszcze gubią się w meandrach sieci www. I to przede wszystkich dla nich jest ten poradnik po zakupach prezentowych!

 

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie:

 

Czy wiesz, o czym marzy Twoje Dziecko?

 

Jeśli tak, to połowa roboty z głowy. Bo wiesz, że np. chodzi o lalkę niemowlaka, albo garaż dla samochodów, lub też przytulankę misia. W takim wypadku polecam po prostu wejść na stronę ulubionego sklepu (ja rekomenduję www.sklep.mamkowo.pl) lub na stronę www.google.pl i tam w wyszukiwarce wpisać frazę: „lalka niemowlak”, „garaż dla zabawkowych samochodów”, czy „przytulanka miś pluszowy”. I zaraz mamy wiele interesujących linków.

 

 

Jeśli do końca nie wiesz, którego misia czy lalkę chcesz wybrać, to polecam w górnym prawym rogu na stronie wyszukiwarki Google kliknąć na „grafika” – wówczas zobaczymy interesujące nas zdjęcia. Klikając na każde z nich możemy zostać przeniesieni na stronę, skąd fotka pochodzi.

 

A co, jeśli nie wiesz o czym marzy Twoje Dziecko?

 

Możesz wpisać pełną frazę dotyczącą zainteresowań swojego potomka w Google i znaleźć wiele poradników pisanych przez blogerów. Na stronie Sklepu Mamkowo też czasem popełniamy takie wpisy, np. „Moje dziecko kocha słonie – co mu kupić?” i „Moje dziecko kocha sowy – co mu kupić?”.

 

 

Ja również na Mamkowo.pl piszę od czasu do czasu takie poradniki, np. „50 pomysłów na prezenty na mikołajki (+10 pomysłów DIY)” czy „Tanie (najtańsze!) prezenty dla dzieci na święta”. Warto takie wpisy poczytać.

 

 

 

 

Pomyśl przez chwilę, co lubi Twoje dziecko. Koleżanka dziś mówiła mi, że jej kilkulatka najbardziej to lubi samochody. A mi od razu do głowy przyszła wywrotka Wader w dziewczyńskich barwach. Jeśli Twój Maluch lubi szczególnie jakąś bajkę, to wpisz w wyszukiwarkę Google nazwę bajki z dopiskiem „zabawka” (lub już na stronie konkretnego sklepu zabawkowego samą nazwę bajki). Pojawią Ci się pluszaki, figurki, autka z motywem, a może i klocki czy puzzle. No i książki – jak dla mnie książka to prezent dobry dla każdego! Myślisz podobnie? W takim wypadku poszukiwania uskuteczniaj na stronie wirtualnej księgarni lub w Google z dopiskiem „książka”.

 

Może Twoje Dziecko lubi podróże? Pomyśl o globusie, mapach i atlasach oraz przewodnikach, a także o wyposażeniu podróżnika (plecak? lornetka?). Jeśli młody człowiek kocha sport, poszukaj czegoś związanego z jego ulubioną dyscypliną sportową, a może coś w barwach ukochanego klubu (możesz znaleźć np. edycję popularnej gry Monopoly wydaną specjalnie dla kibiców FC Barcelona!). Jeśli Twoje Dziecko to młody naukowiec, poszukaj czegoś kreatywnego, może jakiś eksperymentów.

 

A może Twój Skarb wcale nie garnie się do nauki, ale kupując mu hodowlę kryształów czy robota, którego można stworzyć z puszki po napoju zaszczepisz w nim naukowego bakcyla? Czasem warto tak poszaleć z prezentami – dzieci mogą zafascynować się czymś, co nas niekoniecznie pociąga. Z tej fascynacji może zrodzić się prawdziwa pasja (i kto wie, może z czasem – dochodowy zawód?).

 

Masz już natchnienie? To szukaj! Porównaj ceny w kilku sklepach on-line, sprawdź też (to ważne) ceny dostawy. I zamawiaj!

 

Jeśli jeszcze do końca nie wiesz, co zamówić, wędruj po stronach sklepów. Buszuj po kategoriach, wyszukuj przez lupkę. Zapomnij o szablonowym myśleniu i oddaj się choć chwilowemu szaleństwu. Dziś istnieją takie zabawki, o których my za młodu mogliśmy jedynie śnić…

 

 

Miłych zakupów!

 

KOM

 

PS. Nie masz nadal pomysłów? Pisz na karolina@mamkowo.pl lub tutaj w komentarzu, coś razem wymyślimy!

2 komentarze do “Jak szukać prezentów dla dzieci w internecie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *