Jesteś rodzicem wcześniaka? Możesz już się zaszczepić

Trwa etap zero szczepień. Niewiele osób wie, że obejmuje on mamy i ojców wcześniaczków!

Etap ten ruszył 27 grudnia i obejmuje pracowników ochrony zdrowia, i innych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych, a także zatrudnieni w Domach Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, aptekarze, studenci i pracownicy uczelni medycznych. Co istotne, do grupy „zero” zalicza się także: personel niemedyczny pracujący w wymienionych podmiotach, czyli administracyjny i pomocniczy – bez względu na formę zatrudnienia (również wolontariusze i stażyści), zatrudnieni w firmach współpracujących z podmiotem medycznym, którzy stale przebywają w tym podmiocie oraz rodzice wcześniaków.

Przed nami pierwszy etap szczepień

15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym

W etapie pierwszym znajdują się również pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele.

Czytaj też:

Gdzie zgłosić, że chcę się zaszczepić przeciw COVID-19

KOM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *