Kartki świąteczne wykonane rodzinnie

Tym razem kartki z życzeniami na Boże Narodzenie zrobiliśmy w trójkę: ja, pięcioletnia Córcia i niespełna trzyletni Synek. Frajdy przy tym było sporo! A jaki efekt!

Całe dzieło rozpoczął Synek. Dałam mu arkusz z bloku do akwareli (ma ciekawą fakturę), zieloną farbę i pędzel. A ponieważ obok Córcia była zajęta malowaniem ozdóbek, Piotruś przechwycił też jej farbki. Przewaga zielonego została jednak utrzymana.

W tym czasie ja wybrałam interesujące mnie motywy kartonów ozdobnych ze wzorami z brokatem (cały blok takich arkuszy A5 kupiłam za kilka złotych w Action). Złożyłam na pół tworząc kartki.

Gdy arkusz pomalowany przez Synka wysechł, wycięłam z niego choineczki, które przekazałam Córci. Ona już czekała z klejem Magik i błyskotkami (cała paczka też za kilka złotych w Action). Ozdobiła choinki, a ja je przykleiłam na pierwsze strony kartek.

Napisałam życzenia wewnątrz, a na drugich stronach kartek wyjaśniłam, że autorem zielonego malarstwa jest Synek, a choinki przyozdobiła Córcia. No i pięknie!

Tekst i foto: Karolina Osińska-Marcińczyk

A rok temu robiliśmy takie kartki – kliknij, aby zobaczyć Pięć pomysłów na bożonarodzeniowe kartki DIY.

***

Do Użytkowników Facebooka: Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo –serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy. A może masz profil na Google+? W takim razie wpadaj na konto Mamkowo! Miłośników Instagrama zapraszam zaś na profil Mamkowo.pl.


3 komentarze do “Kartki świąteczne wykonane rodzinnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *