DIY: 3 łatwe pomysły na wielkanocne kartki

Wysyłanie tradycyjnych kartek na święta to tradycja, która warto pielęgnować. A jeśli jeszcze kartki zrobisz sama – pokażesz, że zależy Ci na adresatach.

 

Pomysł nr 1. Tyłeczek Wielkanocnego Zająca

 

 

Kartka z tyłeczkiem Zajączka Wielkanocnego skradła moje serce. Pomysł krąży po internecie w różnych wersjach, na swoją zrobiłam tak: przygotowałam kartonik na kartkę, pompony, białą piankę, czarny papier samoprzylepny oraz nożyczki i klej. Do tego jeszcze dwa flamastry i farbka w sztyfcie do zrobienia kwiatków.

 

 

Z czarnego papieru wycięłam koło (odrysowując je od zakrętki niewielkiego słoika), a do tego mniejsze koło (na tyłeczek) i dwa owale (na łapki) z białej pianki. Na środku karty przykleiłam „czarną dziurę” i dokleiłam do niej tyłeczek i łapki Zajączka, po czym do pianki przykleiłam jeszcze pomponik na ogonek. Pozostało flamastrem namalować poduszeczki na łapkach, drugim zrobić napis, a za pomocą farbki zrobić kwiatki.

 

I już.

 

 

Pomysł nr 2. Kurczak w środku

 

 

Oprócz kartonika na kartkę potrzeba żółtego i czerwonego papieru (może być samoprzylepny) oraz sztucznych oczy. Nasz kurczak to takie jajo ze skrzydełkami, wycinamy więc ten kształt i naklejamy go na środku otwartej kartki. Teraz wystarczy dodać ptakowi oczy, dziubek i łapki. No i już możesz pisać życzenia!

 

 

 

 

Pomysł nr 3. Mieniące się pisanki

 

Na zdjęciu tego nie umiałam uchwycić, ale jajeczka pięknie się mienią brokatem.

 

 

 

Zaczęłam od tego, że wycięłam sobie szablon jajka i za jego pomocą wycięłam trzy pisanki z kolorowego kartonu.

 

 

 

Teraz czas na pokrycie każdej z nich klejem szkolnym i posypanie brokatem. Takie jajka muszą przeschnąć, a gdy już są suche – naklejamy je na kartkę i dopisujemy stosowna sentencję.

 

 

Kartki gotowe? Wypisz życzenia i zaadresuj koperty. I marsz na pocztę po znaczki!

 

Karolina O-M

 

One thought on “DIY: 3 łatwe pomysły na wielkanocne kartki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *