5 pomysłów na kartki bożonarodzeniowe – dziecinnie proste (DIY)!

Robienie kartek świątecznych to fajna zabawa z przedszkolakiem. Zamiast kupować seryjne produkcje, możemy stworzyć coś niepowtarzalnego. I wysłać tradycyjną pocztą do bliskich – uwierzcie, że kartka w skrzynce na listy daje więcej radości niż wiadomość na Messengerze lub SMS z życzeniami!

Czego potrzebujemy? Przede wszystkim „bazy” pod nasze kartki, a więc kartoników wielkości pocztówek lub kartek z kolorowego bloku technicznego lub gotowych pustych kartek, które możemy kupić wraz z kopertami. Do tego przyda się klej (ja korzystałam z trzech rodzajów: zwykły do papieru, klej Magik i szybkoschnący), brokat, świąteczne konfetti, plastikowe oczka, papier kolorowy, filc lub pianka, guziki, flamastry, drobne i w miarę płaskie ozdoby choinkowe, koraliki, cekiny, flamastry, złota lub srebrna farba w spreju, różnego rodzaju tasiemki, taśmy ze świątecznymi motywami. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!

Pomysł nr 1

Do kartki za pomocą szybkoschnącego kleju przyklejamy guziczki, które stworzą bałwanka, dodajemy mu szalik z tasiemki lub kawałka filcu i gotowe! Możemy mu przykleić oczka. Dowolnie ozdabiamy. Na koniec możemy kartkę posmarować klejem szkolnym i posypać brokatem, aby się pięknie mieniła.

Pomysł nr 2

Bałwanek z pianki, choć możemy go tez zrobić z białego kartonu czy z papieru kolorowego. Do tego oczko, dowolne ozdoby i gotowe!

Pomysł nr 3

Ten renifer powstał z odcisku kciuka , ale można po prostu namalować jego głowę (lub nie malować jej w ogóle – same oczy, nos i rogi też wyglądają efektownie). Dodajemy mu oczka, czerwony koralik na nos i dorysowujemy rogi.

Pomysł nr 4

Kartkę spryskujemy złotą farbą w spreju, smarujemy klejem do papieru i posypujemy brokatem. Na środku przyklejamy słomiana ozdobę choinkową.

Pomysł nr 5

Znów renifer – tym razem z nosem z pomponika. Do tego tasiemka z bożonarodzeniowym napisem (zawsze się denerwuję, gdy w zestawach takich świątecznych pierdółek jest co najmniej jeden przedmiot z angielskimi napisami – tym razem akurat, bo to kartka dla znajomych z Wielkiej Brytanii).

Klejem Magik przykleimy prawie wszystko do kartki. Mogą to też robić dzieci. A córce wlałam odrobinę kleju do kapsla i dałam wykałaczkę, którą mogła nanosić klej na konfetti. Zabawa była przednia!

Karolina Osińska-Marcińczyk

8 komentarzy do “5 pomysłów na kartki bożonarodzeniowe – dziecinnie proste (DIY)!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *