Kartki świąteczne wykonane rodzinnie

Tym razem kartki z życzeniami na Boże Narodzenie zrobiliśmy w trójkę: ja, pięcioletnia Córcia i niespełna trzyletni Synek. Frajdy przy tym było sporo! A jaki efekt!

Całe dzieło rozpoczął Synek. Dałam mu arkusz z bloku do akwareli (ma ciekawą fakturę), zieloną farbę i pędzel. A ponieważ obok Córcia była zajęta malowaniem ozdóbek, Piotruś przechwycił też jej farbki. Przewaga zielonego została jednak utrzymana.

W tym czasie ja wybrałam interesujące mnie motywy kartonów ozdobnych ze wzorami z brokatem (cały blok takich arkuszy A5 kupiłam za kilka złotych w Action). Złożyłam na pół tworząc kartki.

Gdy arkusz pomalowany przez Synka wysechł, wycięłam z niego choineczki, które przekazałam Córci. Ona już czekała z klejem Magik i błyskotkami (cała paczka też za kilka złotych w Action). Ozdobiła choinki, a ja je przykleiłam na pierwsze strony kartek.

Napisałam życzenia wewnątrz, a na drugich stronach kartek wyjaśniłam, że autorem zielonego malarstwa jest Synek, a choinki przyozdobiła Córcia. No i pięknie!

Tekst i foto: Karolina Osińska-Marcińczyk

A rok temu robiliśmy takie kartki – kliknij, aby zobaczyć Pięć pomysłów na bożonarodzeniowe kartki DIY.

***

Do Użytkowników Facebooka: Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo –serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy. A może masz profil na Google+? W takim razie wpadaj na konto Mamkowo! Miłośników Instagrama zapraszam zaś na profil Mamkowo.pl.


Zaciekawiło Cię to? Proszę podaj dalej!
error

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *