WYCIECZKI Z MAMKOWO.PL: Zamek Grodno

Zamek ten znam dobrze, bo od dziecka mieszkałam w pobliżu. Nie zliczę, ile razy wspinałam się na szczyt góry Choina (450 m n.p.m.), aby popatrzeć na szkielet księżniczki. Ostatnio zawitałam tam z moimi Dziećmi i zamek mnie zaskoczył…

…wystawą o narzędziach tortur.

Zamek Grodno (niem. Kynsburg) stoi na granicy między Górami Sowimi i Górami Wałbrzyskimi. W jednym z lochów zamku można zobaczyć szkielet, który ponoć należał do pięknej Małgorzaty. Jej ojciec chciał ją dobrze wydać za maż, córka jednak kochała biednego giermka. Jak czytamy w Wikipedii: „Pewnego dnia ojciec sprowadził do zamku bogatego lecz starego szlachcica. Spodobała się mu młoda Małgosia i jej ojciec pomimo próśb córki dał szlachcicowi zgodę na ślub z nią. W dzień po weselu młoda para udała się na zamkowe mury podziwiać widoki. Wtedy kasztelanka zepchnęła starca w przepaść, a sama powróciła do zamku z udawaną rozpaczą i powiadomiła ojca o „nieszczęśliwym wypadku”. Ten jednak wszystko widział i skazał córkę na śmierć głodową, poprzez zamurowanie w lochu”.

Zobaczcie naszą fotorelację:

Tekst i zdjęcia: Karolina z Mamkowo.pl

***

Przychodzisz z fejsbuka? Jak będziesz tam wracać, to kliknij „Lubię to!”, serduszko lub nawet wściekłą buźkę, albo udostępnij ten tekścik. Pomożesz mi tym. Buźka!

***

Myślę, że zainteresuje Cię oferta Sklepu Mamkowo – zabawki i artykuły dla dzieci! Zapraszam serdecznie na www.sklep.mamkowo.pl!

***

Do Użytkowników Facebooka: Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo –serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy. A może masz profil na Google+? W takim razie wpadaj na konto Mamkowo! Miłośników Instagrama zapraszam zaś na profil Mamkowo.pl.

One thought on “WYCIECZKI Z MAMKOWO.PL: Zamek Grodno

  • 25 maja 2019 o 22:40
    Permalink

    Widzę, że funkcjonują co najmniej dwie wersje legendy o Małgorzacie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *