Ruchomy pajacyk – zabawka dla przedszkolaka

To dziecinnie proste! Zresztą pewnie część z Was pamięta taką zabawkę właśnie z dzieciństwa. Z Emilką zrobiłyśmy pajacyka, który rusza rękami i nogami. W podobny sposób możemy wykonać też kartonową lalę czy misia.

 

Nasz pajac powstał z tektury falistej, ale ze zwykłej byłby także efektowny. Do zrobienia go możemy też np. wykorzystać kolorowe karty z bloku technicznego. Lub białe – za to pomalowane przez nasze dziecko. Czego jeszcze potrzebujemy? Nożyczek, flamastra, kleju, igły i nici oraz 8 niewielkich guzików.

 

 

Zaczynamy od wycięcia potrzebnych elementów: głowy i czapki pajaca, jego tułowia, rąk i nóg (ja też wycięłam oczy i nos, ale równie dobrze można je narysować flamastrem).

 

 

Krok drugi to przyklejenie głowy i czapki do tułowia, ozdobieniu twarzy i wykonanie otworów: cztery na korpusie zabawki oraz po dwóch na każdej kończynie.

 

 

Następnie za pomocą igły i nitki oraz guzików przymocowujemy kończyny do korpusu. Od środka: tułów, kończyna, guzik (i tak z obu stron, a więc od spodu mamy: guzik, kończynę, tułów i znów guzik)… Rozumiecie? Jak nie, to patrzcie na kolejne zdjęcie.

 

 

O właśnie! Z tyłu też mamy guziki. Teraz wszystko jasne. Przez pozostałe otwory w kończynach przewlekamy nitkę łącząc rękę z ręką i nogę z nogą.

 

 

Kolejną nitkę zawiązujemy na środku nici łączącej ręce, a następnie na środku nici łączącej nogi. Ta nitka to nasz sznureczek do poruszania zabawką, więc musi być dość długa.

 

 

I już! Trzymając pajaca za głowę pociągamy za sznureczek, dzięki czemu porusza on rączkami i nóżkami. Banalnie proste, a ruchoma zabawka gotowa.

 

 

Przyjemnej zabawy!

 

 

KOM

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.