DIY: Bukiet z cukierków?

Jestem przeciwna dawaniu słodyczy na prezent dzieciom, ale starszemu pokoleniu, przyzwyczajonemu do bombonierek na imieniny i inne święta – czemu nie? A jeśli jeszcze podarek będzie miał formę ślicznego bukieciku, to super!

 

Czego potrzebujemy? Oczywiście cukierków. Do tego drucik (najlepszy będzie drut florystyczny, ja miałam akurat cieńszy). No i nożyczki…

 

 

…a także coś do ozdoby bukietu – bibuła, wstążka, można rozpruć sztucznego kwiatka lub wykorzystać organzę i krepinę, można też dodać sztuczne jagody itp. Ja jeszcze wykorzystałam drewienko z napisem „Wszystkiego najlepszego”. To, jak ozdobisz bukiet, zależy tylko od tego, co masz dostępne i od Twojej wyobraźni.

 

 

Zaczęłam od pocięcia drutu na mniej więcej 20-centymetrowe kawałki i obwiązania takim drucikiem każdego cukierka z jednej strony. Lepszy byłby grubszy drut florystyczny, ale akurat takiego nie miałam.

 

 

Następnie pogrupowałam cukierki w trójki i owinęłam je drucikiem.

 

 

Teraz w każdą trójkę włożyłam po ozdobnej jagódce.

 

 

We fragmentach sztucznego kwiatu poszerzyłam dziurki na środku, aby móc tam włożyć druty i końcówki papierków od cukierków z każdej trójki. Możemy trójki cukierków owinąć kawałkami organzy (albo też potraktować tak każdy cukierek z osobna).

 

 

Formujemy bukiet. Możemy teraz dodać przeróżne ozdoby – po prostu powtykać je między cukierki. Na koniec bierzemy kawałek karbowanej bibuły (lub krepiny), składamy na pół i formujemy kryzę, w którą owijamy nasz bukiet. Ja owinęłam powstałą łodygę tasiemką (można najpierw owinąć ją taśmą malarską i dopiero ozdobić wstążką – tak będzie łatwiej).

 

 

Bukiecik gotowy!

 

 

Tekst i foto: Karolina O-M

5 komentarzy do “DIY: Bukiet z cukierków?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *