BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Sportowe kalorie, czyli zdrowa dieta dla młodych sportowców”

Rośnie Ci w domu przyszły mistrz świata? Koniecznie zaopatrz się w książkę, dzięki której będziesz wiedzieć, jak go żywić.

 

Najnowsza pozycja od PZWL Wydawnictwo Lekarskie autorstwa Iwony Bates to napisany przystępnym językiem poradnik dla sportowców i ich opiekunów. Nastolatkowie uprawiający sporty wszelakie sami powinni przeczytać tę książkę, zaś w przypadku młodszych sportowców – lekturę rekomenduję rodzicom oraz trenerom.

 

Czego dowiemy się z tej książki? Przede wszystkim tego, jak ważne jest to, co piją i jedzą młodzi sportowcy (a właściwie my wszyscy). Wiesz, że utrata 2% wody z organizmu wpływa na utratę 10% wydajności, a utrata 4% wody – aż 30% wydajności? Woda to podstawa, ale sportowcy powinni popijać również napoje izotoniczne. Iwona Bates podaje przepisy na takie napoje, które możemy łatwo zrobić w domu!

 

Dowiemy się też, jaki plan dnia mają uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku i dlaczego regularność posiłków jest tak istotna. Przeczytamy, czym są węglowodany, czym cukier, a czym błonnik, białko i tłuszcz. I po co nam one.

 

Autorka zabrała się także za fast foody, suplementy i… bakterie, które są dobre dla zdrowia. Nie ominęła również tematu dopingu.

 

Po obszernym wstępie teoretycznym przechodzimy do praktyki, a więc konkretnych zaleceń, a nawet zbilansowanego menu i przepisów na śniadania, dania obiadowe, zupy, desery i napoje.

 

To kompendium wiedzy dla każdego, kto chce pokierować karierą młodego sportowca tak, aby w maksymalnym stopniu zadbać o jego zdrowie! Polecam!

 

Tytuł: „Sportowe kalorie, czyli zdrowa dieta dla młodych sportowców”
Autor: Iwona Bates
Wydawnictwo: PZWL Wydawnictwo Lekarskie
Rok wydania: 2017

Książkę można kupić w Księgarni PWN.

 

Karolina O-M

Wpis powstał przy współpracy z Wydawnictwem Naukowym PWN SA.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *