Co robią maluszki w bibliotece?

Oj robić mogą różne rzeczy. Wczoraj – taplały się w farbach i biegały za bańkami mydlanymi. Świdnicka biblioteka prowadzi zajęcia dla dzieci pomiędzy pierwszym a drugim rokiem życia.

 

Udział w „Abecadle” jest całkowicie darmowy. Są to zajęcia adaptacyjne, jak czytamy na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy, „to czas dla najmłodszych czytelników i ich rodziców, podczas których wspólnie czytamy, bawimy się – wchodzimy w magiczny świat książek”.

 

Na ostatnich zajęciach dzieci dostały książeczki do rączek, ale nie czytaliśmy ich. To było takie „pierwsze zapoznanie” (które my z Piotrusiem mamy już za sobą, bo sporo czytamy w domu). – Za miesiąc przeczytam jakiś krótki wierszyk – mówi Marta Wojciechowska, bibliotekarka prowadząca zajęcia.

 

Oprócz kontaktu z książeczkami był kontakt ze sztuką, a więc malowanie rękami i pędzlami. No i zabawa – gonitwa za bańkami.

 

 

Zajęcia pod hasłem „Abecadło” odbywają się raz w miesiącu, zazwyczaj w drugą środę miesiąca. Oprócz zajęć dla maluszków są jeszcze takie dla nieco starszych dzieci: „Baśniolandia Junior” dla czytelników w wieku 3-4 lat, „Baśniolandia” dla 5- i 6-latków oraz „Wokół książki” – dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych.

 

Karolina O-M

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *