Prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka – pomysły

Kwiatki, czekoladki, laurki… Wnuki obdarowują w styczniu swoich dziadków wyrazami miłości. Proponuję kilka niebanalnych upominków.

Kwiaty – strzał w dziesiątkę!

Każda babcia ucieszy się z bukietu kwiatów lub z rośliny doniczkowej. Ale kwiaty mogą być też z… cukierków i z materiału…

Tutaj macie dokładną instrukcję, jak wykonać bukiet z cukierków.

A tu fotka ślicznych tulipanów, które każda użytkowniczka maszyny do szycia może zrobić sama – ja nie potrafię, więc zamówiłam u Kobieta Pasja Mama ;):

Laurka, obrazek, obraz

Przedszkolaki i starsze dzieci obowiązkowo powinny zrobić dla babć i dziadków laurki. Nawet młodsze dzieciaczki mogą namalować obraz… Na przykład takie dzieło sztuki nowoczesnej (Jak zrobić z przedszkolakiem malarskie dzieło sztuki?).

Wierszyk, piosenka, słoik pełen wyznań…

Babcie i dziadkowie ucieszą się także z wyrecytowanych wierszyków i wyśpiewanych piosenek. Starszaki, które już umieją pisać, mogą przygotować słoik wyznań (opisuję go tutaj jako prezent na rocznicę dla partnera, ale spokojnie można zrobić wersję dla babci lub dziadka).

Zdjęcia w różnej formie

Fotokalendarze (jest styczeń, więc jeszcze spokojnie można robić kalendarze na ten rok), fotoksiążki, zdjęcia wnuków w ramce, kubki i poduszki ze zdjęciem… Do wyboru, do koloru.

A my w tym roku postawiliśmy na pudełko na zdjęcia, które pomalowała własnoręcznie Emilka. Do środka powkładałam zdjęcia z domowego archiwum i takie całkiem nowe. Takie pudełeczko wspomnień.

A co ze sklepu?

Jeśli nie macie czasu lub ochoty na DIY, możecie prezenty dla dziadków i babć po prostu kupić w sklepie. Propozycji jest masa. W marketach znajdziemy wiele upominków z dedykacjami dla babć i dziadków. Kubki, kocyki, kapcie i tym podobne. Ja przedstawiam prezenty nieoczywiste…

  1. Kijki do nordic walkingu. Tak! To sport dla każdego (poczytaj o nim tutaj).
  2. Mata do jogi. Babcia też się może porozciągać! O jodze pisałam tutaj.
  3. Termofor. Świetny rozgrzewacz, kiedyś obecny w każdym domu.
  4. Książka. Książka jest dobra na wszystko.
  5. Włóczki i druty. Moja babcia kiedyś nałogowo dziergała. Od kilku lat tego nie robi, zupełnie nie wiem, dlaczego. Może więc podarunek przypomni jej o hobby?

Zobacz także:

Prezent dla babci

Karolina O-M

***

Przychodzisz z fejsbuka? Jak będziesz tam wracać, to kliknij „Lubię to!”, serduszko lub nawet wściekłą buźkę, albo udostępnij ten tekścik. Pomożesz mi tym. Buźka!

***

Myślę, że zainteresuje Cię oferta Sklepu Mamkowo – zabawki i artykuły dla dzieci! Zapraszam serdecznie na www.sklep.mamkowo.pl! 

***

Do Użytkowników Facebooka: Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo –serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy. A może masz profil na Google+? W takim razie wpadaj na konto Mamkowo! Miłośników Instagrama zapraszam zaś na profil Mamkowo.pl.

3 komentarze do “Prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka – pomysły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *