WYCIECZKI MAMKOWO.PL: ZOO we Wrocławiu

Centrum Dolnego Śląska kryje w swoim centrum prawdziwą zwierzęcą enklawę. Ogród Zoologiczny we Wrocławiu to miejsce godne polecenia.

Do ZOO wybraliśmy się na początku września licząc na to, że nie będzie tłumów i w spokoju odwiedzimy i Afrykarium, i wszystkie zwierzaki na zewnątrz. Przeliczyliśmy się… rezerwując na wypad jedynie popołudnie. Do wrocławskiego ZOO warto pojechać na cały boży dzień!

Czy to miejsce dobre dla dzieci? Tak, nawet tych najmłodszych. Bez problemu znaleźliśmy toaletę z przewijakiem oraz miejsce do wyparzania butelek.

Co nas zachwyciło? Na przykład minizoo, w którym można pobawić się ze zwierzętami gospodarskimi. Emilka aż piszczała z radości, karmiąc kózki, a i nawet Piotruś się zaśmiał, gdy jego nóżki dotknęły grzbietu koziołka. Na przykład też plaster miodu, który można obejrzeć za szybką czy też budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy, które można zrobić w domu. Zachwyciły nas także maleńkie żbiki, urodzone w kwietniu 2016 r., a więc miesiąc wcześniej niż mamkowo.pl 😉

Do tego ZOO z pewnością wrócimy, choć polecamy też wycieczkę do ZOO Dvur Kralove 😉

Tekst: Karolina Osińska-Marcińczyk
Foto: KOM i IMA

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

2 myśli na temat “WYCIECZKI MAMKOWO.PL: ZOO we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *