Aquapark w Kudowie-Zdrój: Odrobina morza na południu Polski

Słona ciepła woda, bez chloru – czego więcej chcieć? Aquapark „Wodny Świat” w Kudowie-Zdrój zaprasza do wody solankowej. Zasolenie w nieckach kudowskiego basenu jest takie samo, jak w Morzu Bałtyckim!

 

Kudowa-Zdrój to malownicza miejscowość w Kotlinie Kłodzkiej oparta o Góry Stołowe i Wzgórza Lewińskie, tuż przy granicy z Czechami. To dobra baza wypadowa w góry – na Szczeliniec Wielki lub w Błędne Skały. To też uzdrowisko. Klimat jest tu łagodniejszy niż na pozostałym obszarze Ziemi Kłodzkiej. Warto się tu wybrać, jeśli chcemy leczyć krążenie krwi, oddychanie i trawienie, układy mięśniowy i nerwowy. Obiekty uzdrowiskowe skupiają się głównie w Parku Zdrojowym (jest tu zabytkowy budynek Sanatorium „Zameczek”, Pijalnia Wód Mineralnych, sala koncertowa oraz hala spacerowa).

 

W centrum uzdrowiska, w sąsiedztwie dwóch największych ośrodków sanatoryjnych – „Polonia” ZUK oraz „Bristol” MSWiA – przy zabytkowym Parku Zdrojowym, znajduje się Aquapark „Wodny Świat”. To jedyny w regionie basen z wodą solankową, która nie jest chlorowana!

 

Możemy nawet pokusić się o stwierdzenie, że daliśmy nie tylko Kudowie, ale i Republice Czeskiej dostęp do morza. Nasza solanka posiada dodatkowo doskonałe właściwości lecznicze – mówią pracownicy aquaparku.

 

„Wodny Świat” to pełnowymiarowy basen pływacki, basen rekreacyjny z masażami, gejzerami i sztuczną rzeką, brodzik dla dzieci i dwie wanny z hydromasażem. Dla starszych (od 10 lat) pływaków jest też 92-metrowa zjeżdżalnia. Sauny są w cenie biletu.

 

Nam najbardziej spodobało się na sztucznej rzece. Nie jest ona długa, ale sprawiła wielką radość naszej trzyipółletniej córci, która pływała w dmuchanym kółku w koło rzeki.

 

Młodszy syn najlepiej chyba czuł się w brodziku, który ma pochyłe dno (od 33 cm do 53 cm). Ja nawet pokusiłam się o zjazd zjeżdżalnią, było super!

 

O czym jeszcze warto wspomnieć? Może o tym, że nad basenem mieści się kręgielnia z dwoma torami, a na dole jest sklepik z pamiątkami z okolicy. Aquapark jest otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-21.00, a w weekendy i święta w godz. 10.00-21.00. W dni powszednie cena za pierwszą godzinę to 13,50 zł (ulgowy 11,00 zł), a w soboty, niedziele i święta – 16,50 zł (ulgowy 11,00 zł). Dzieci do ukończenia 4 roku życia wchodzą bezpłatnie.

 

Polecam basen w Kudowie-Zdrój. Nie ma tu dzikich tłumów, nie śmierdzi chlorem. Jest tylko jeden problem… O nim w PS.

 

KOM

 

PS. Tak, zrobiliśmy masę fajnych zdjęć na basenie. Jak Emilka pływała po sztucznej rzece, jak chlapaliśmy się w basenie rekreacyjnym, jak pluskaliśmy się w brodziku, fotki z nad i spod wody. Ja nawet nakręciłam film podczas zjazdu 92-metrową zjeżdżalnią! Wszystko bym Wam pokazała, gdyby nie awaria… Okazuje się, że „super hiper odporny na wodę” telefon MyPhone Hammer AXE LTE nie jest odporny na wodę słoną… Próbowałam reanimować go w ryżu, ale to nic nie dało. Fotki szlag trafił. Chyba będziemy musieli znów pojechać do Kudowy 😉

 

PS2. Jak chcecie pooglądać jakieś fotki z wnętrza – idźcie na stronę kudowskiego aquaparku.

One thought on “Aquapark w Kudowie-Zdrój: Odrobina morza na południu Polski

  • 18 czerwca 2017 o 17:32
    Permalink

    Nie wiedziałem, że w naszej okolicy jest basen ze słoną wodą. Fajna propozycja. Zapisuję na nadchodzące wakacje! Na pewno tam zawitamy w drodze do Czech!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *