BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Natka i wyścig z jajkiem”

Kolejny tom ulubionej serii mojej córci – „Natka” powróciła, tradycyjnie z trzema opowiastkami: „Natka i wyścig z jajkiem”, „Natka i szkolne przedstawienie” oraz „Natka i pokaz psów”.

Znów czytamy, jakie życie jest niesprawiedliwe dla siedmiolatki 😉 Fajnie to brzmi, nie?

Ale rzeczywiście, los nie jest dla Natki łaskawy. Na przykład w dzień sportu w szkole musiała być w parze z Edwardem Słowikiem, który rok wcześniej strasznie się na nią rozzłościł, gdy też był z nią w parze. A Natka, jak to Natka, zamiast wchodzić szybko do worka (podczas biegu w workach), wypatrywała w nim ciem.

W drugiej opowiastce Natka brała udział w przedstawieniu o Williamie Szekspirze i oczywiście chciała główną rolę. Ale jak zwykle jej nie dostała. A tak chciała mieć przyklejoną brodę!

W trzecim opowiadaniu Natka bardzo chciała pójść na pokaz psów, ale jedyny pies, którego miała, był pluszowy. Czy udało jej się uczestniczyć w tym wydarzeniu? Musisz przeczytać książkę, żeby się dowiedzieć!

Opowieści o Natce są pełne humoru, moja ośmiolatka chichocze, gdy je czyta. To świetne książeczki dla tych, którzy uczą się czytać. A jaka duma, gdy uda się przeczytać całą książkę! Moja Emilka wszystkie Natki przeczytała już po kilka razy i nie może się doczekać kolejnej.  

Tytuł: „Natka i wyścig z jajkiem”
Autorzy: Ruth Quayle i Julia Christians
Tłumaczenie: Anna Błasiak
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *