BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Tupcio Chrupcio”

Tych książeczek nie powinno zabraknąć w żadnym domu, w którym są małe dzieci. Tupcio, mała myszka, ma mnóstwo przygód, a każda z nich składa się na krótką bajeczkę z morałem. Tupciowy pięciopak, który przyszedł do nas w paczce z księgarni Platon24, zawiera opowiastki: „Umiem się dzielić”, „Ja się nie boję!”, „Mówię prawdę!”, „Przedszkolak na medal” i „Kapryśna myszka”. Zwłaszcza ostatnia książeczka skradła moje serce.

 

 

Moja Córcia jest teraz na etapie „buntu czterolatki”, czy jak kto woli: „asertywnego i głośnego wyrażania swojego zdania”. Gdy czytałam „Kapryśną myszkę”, poczułam się, jak każdego dnia ostatnio się czuję 😉 Wieczne „nie”, „nie podoba mi się”, „nie chcę” 😉 I moje ulubione: „nie, bo nie”.

 

Tupcia możecie kojarzyć z telewizji. Serial animowany „Tip the Mouse” został wyprodukowany w 2013 r. na podstawie serii książek dla dzieci autorstwa Marco Campanella. Ja jednak Tupcia poznałam w wersji papierowej. Mamy w domu książeczki w twardej oprawie, ale świetnym rozwiązaniem jest też taki właśnie pięciopak w kartonowym pudełku, który zajmuje niewiele miejsca, można go zabrać w podróż i dzieci nie rozstają się ze swoim ulubionym bohaterem.

 

 

Fabuła jest prosta i łatwa w odbiorze. „Mówię prawdę!” nawiązuje w warstwie bezpośredniej do bajki o Pinokiu, ale całą opowiastka tak naprawdę jest kolejną wersją przypowieści o pastuszku, który kłamał na temat wilka atakującego stado. „Umiem się dzielić” to świetna bajka właśnie dla moich Dzieciaczków w tym momencie, bo dwulatek i czterolatka walczą regularnie o zabawki i inne przedmioty. „Przedszkolak na medal” może być pomocny w przypadku, gdy dziecko nie chce chodzić do przedszkola, a „Ja się nie boję!” może pomóc oswoić strachy. No i ta „Kapryśna myszka”, którą chyba powinnam czytać Dzieciaczkom przed każdym wyjściem z domu…

 

Opowieści o Tupciu jest więcej, np. „Nie chcę jeść”, „Żegnaj pieluszko”, czy „Mama idzie do pracy” – jak widzicie, macie w skondensowanej formie literackie rozwiązanie wielu rodzicielskich problemów.

 

Tytuł serii: „Tupcio Chrupcio”
Autor: Eliza Piotrowska
Ilustracje: Marco Campanella
Wydawnictwo: Wilga

 

Gdzie można nabyć książki? Polecam zamówić je w księgarni Platon24 – dobra cena i szybka wysyłka (KLIK).

Karolina Osińska-Marcińczyk

 

Partnerem wpisu jest Księgarnia Internetowa Platon24.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *