Jak wybrać krzesełko do karmienia?

Przychodzi ten dzień, kiedy należy najmłodszemu członkowi rodziny zapewnić własne krzesło. Jak wybrać krzesełko do karmienia? Czym się kierować podczas zakupów? Na co zwrócić uwagę wybierając krzesełko do karmienia dla dzieci?

 

Na rynku mamy oczywiście masę krzesełek do kamienia. Niektóre wyposażone są w dodatkowe funkcje i gadżety, inne są zupełnie proste. Jedne mają możliwość rozbudowy i modyfikacji, drugie nie.

 

 

Materiał

Na rynku są krzesełka drewniane i z tworzyw sztucznych. Te plastikowe łatwiej doczyścić, z kolei drewniane są bliższe naturze i bardziej ekologiczne. No i mają swój niepowtarzalny wygląd.

 

Blat – czy bez blatu?

Możemy krzesełko stawiać przy stole w jadalni. I niektórzy psychologowie podkreślają, że to najlepsze wyjście, bo wówczas maluch integruje się z rodziną i nabywa zdrowych zwyczajów żywieniowych.

Większość dostępnych na rynku krzesełek ma opcję zdejmowania blatu. Taką demontowaną tackę można łatwo umyć pod kranem.

 

Siedzisko z zabezpieczeniem!

Siedzisko krzesełka do karmienia musi być dość wygodne, a przy tym ergonomiczne. Zwróć uwagę, czy da się je w miarę łatwo wyczyścić, bo to na nim początkowo będziesz znajdować rozciapciane jedzenie. Przydadzą się regulowane oparcie i podnóżek. No i niezbędne są szelki oraz pasek lub przegródka między nóżkami dziecka, które zabezpieczają malucha przed zsunięciem się z siedziska.

 

Wersja minimalistyczna

 

 

Krzesełko  do karmienia Mini zajmuje niewiele miejsca, a przy tym gwarantuje komfort i bezpieczeństwo dziecka. To też wygoda dla rodzica, bo krzesełko rozkłada się przy użyciu jednego przycisku. Posiada łatwo zmywalną ceratę, antypoślizgowe stopki i wygodny podnóżek oraz regulację oparcia. Jest przeznaczone dla dzieci o wadze do 15 kg, czyli do ok. 36 miesiąca. Samo waży 5 kg.

 

Ze stolikiem

 

 

 

To wielofunkcyjne krzesełko do karmienia i zabawy, wyposażone w dodatkową tackę zakładaną na blat. Blat i oparcie krzesełka są regulowane w trzech pozycjach. Cała konstrukcja jest wytrzymała, a maksymalne obciążenie to 18 kg.

 

Z kółkami

 

 

 

Krzesełko Milano posiada poszycie z oddychającego materiału, a nie ze zwykłej ceraty. Dodatkowo dla maluszków przeznaczona jest dodatkowa dwustronna wkładka, „zima-lato” (na chłodniejsze dni zamsz, na cieplejsze – impregnowany materiał, który zapewni cyrkulację powietrza). Krzesełko wyposażone w 4 kółka można łatwo przemieszczać po mieszkaniu, a gdy maleństwo w nim zaśnie -płynnie i cicho zmienić położenie aż do pozycji leżącej oraz przejechać do sypialni dziecka nie zakłócając jego snu.

 

A może krzesełko z funkcją huśtawki?

 

 

 

To krzesełko posiada sześć dostępnych wysokości i trzy pozycje regulacji oparcia. Funkcja huśtawki dostępna jest w najniższej pozycji. Tackę do karmienia można ustawić w trzech pozycjach, zaś blat jest dwuczęściowy i może być dostosowywany do posiłków lub zabawy.

 

A Ty który model wybierasz?

 

Karolina O-M

 

Nie możesz się zdecydować? Zapraszam do działu „Krzesełka i akcesoria do karmienia” w Mamkowym Sklepie!

 

 

 

8 komentarzy do “Jak wybrać krzesełko do karmienia?

 • 27 maja 2018 o 08:19
  Permalink

  Bardzo pomocny artykuł 🙂 Mimo, że już to dawno mamy za sobą nie wiedziałam, że jest aż taki wybór 🙂

  Odpowiedz
 • 27 maja 2018 o 08:39
  Permalink

  Krzesełko to idealne rozwiązanie dla mamy gotującej obiad. Może patrzyć na świat z góry, a do tego nie ma ryzyka, że mu się poleje jakiś wrzątek na głowę.

  Odpowiedz
 • 28 maja 2018 o 13:37
  Permalink

  Ciekawe zestawienie przemycone z psychologią, masz dat przekonywania ludzi 🙂

  Odpowiedz
 • 29 maja 2018 o 05:35
  Permalink

  Krzesełka okazały się niezastąpione, kiedy dwójka maluchów po domu biegała, a trzeba było ich mieć na oku, bardzo ułatwiało, choć na chwilę zajęcie ich czymś, jak malowaniem, rysowaniem czy lepieniem z plasteliny.

  Odpowiedz
 • 29 maja 2018 o 08:57
  Permalink

  My posiadamy krzesełko z huśtawką firmy Lionello. Słyszałam opinię że najniebezpieczniejszym krzesełkiem jest z Ikei?

  Odpowiedz
 • 10 czerwca 2018 o 07:56
  Permalink

  Oddaję tekst w ręce znajomej, która stoi przed tym ważnym wyborem! Idealnie trafiony tekst 😉

  Odpowiedz
 • 21 czerwca 2018 o 08:55
  Permalink

  Mysłałam o takim prostym z ikei, ale okazuje się, że ono mało stabilne jest i wcale nie ergonomiczne

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *