Mamkowo.pl poleca: Dzień z Tomkiem i przyjaciółmi

Kolejna gratka dla miłośników lokomotyw! Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej organizuje dzień jak w kreskówce. Czy Twoje Dziecko chciałoby na własne oczy zobaczyć lokomotywę Tomka? W takim razie rezerwuj 15 sierpnia na wyprawę do niezwykłej lokomotywowni!

Mamkowo.pl patronuje temu świętu. W programie wydarzenia m.in. dmuchany plac zabaw, wykonywanie tatuaży artystycznych z henny, warsztaty taneczne i malarskie, malowanie twarzy, wata cukrowa, grill, prażona kukurydza i kącik zabaw dla najmłodszych miłośników Tomka i kolei! Impreza zaczyna się o godz. 10.00.

A co jeszcze można zobaczyć w jaworzyńskim muzeum? Zabytkowy tabor kolejowy z okresu od końcówki XIX w. do lat siedemdziesiątych XX w. To aż czterdzieści lokomotyw parowych, lokomotyw elektrycznych i spalinowych i jeszcze więcej wagonów oraz innych kolejowych pojazdów specjalistycznych, ustawionych na torach o łącznej długości ok. 2 km i z takimi atrakcjami, jak żuraw wodny, dźwig węglowy, budynek olejarni i piaskowni czy zapadnia kolejowa. A także zbiory urządzeń, narzędzi i dokumentów kolejowych oraz tematyczne zbiory ikonograficzne związane z terenem Śląska. W Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku jest też Trasa Parowozowa, czyli kolejowa trasa wiodąca po najważniejszych częściach muzeum, którą można przejechać zestawem wagonów prowadzonym przez parowóz TKt48-18 lub czechosłowacki wagon motorowy Motorak z 1956 r.

Mamkowo.pl patronowało też Dniu Dziecka z Tomkiem i przyjaciółmi w tym roku – relację zobaczysz tutaj. A jeśli ciekawi Cię muzeum samo w sobie – to zajrzyj do naszej wycieczki. Może też zainteresuje Cię recenzja książeczki dźwiękowej z piosenkami z bajki o Tomku? Kliknij tutaj.

No i pamiętaj o Dniu z Tomkiem!

KOM

***


***
Dla Użytkowników Facebooka:
Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo – serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy. 
A miłośników Instagrama zapraszam na profil Mamkowo.pl.
Do zobaczenia!

One thought on “Mamkowo.pl poleca: Dzień z Tomkiem i przyjaciółmi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *