BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Poszukiwacze przygód. Magiczny pierścień”

„Nadstawcie uszu, przysuńcie się do ognia, gdy zawierucha, nastroszcie wąsy, ogony w słup, kto ciekaw ballady, niech słucha” – tak zaczyna się historia birbantów trojga: Eli Łuczniczki, Bururuma i Wróża. Ich przygoda to też wiele zadań dla młodych czytelników.

 

 

Nowość na rynku wydawniczym, komiksowa pozycja „Poszukiwacze przygód. Magiczny pierścień” to ładnie wydana książka z łamigłówkami i „znajdźkami”. Jej autor, Tomasz Minkiewicz, może być znany rodzicom, ponieważ jest on współautorem popularnej serii komiksów dla dorosłych „Wilq Superbohater”. Tym razem pisał i rysował dla dzieci. Oceniam, że dla takich w wieku wczesnoszkolnym, choć ja książkę przeczytałam z trzyipółletnią córeczką, która dobrze się przy tym bawiła. Jednak zadania były dla niej jeszcze nieco za trudne, wrócimy do nich!

 

 

A zadań tych jest sporo. Mamy odnaleźć np. dziesięć zielonych jabłek, piętnaście niebieskich śrubek, trzy czarne kapelusze. Albo talary, magiczne eliksiry, rubiny, drogocenne pierścienie i starożytne artefakty. Są też bardziej skomplikowane zagadki. A wszystko na stronicach z ilustracjami pełnymi szczegółów.

 

Jest tu trójka głównych bohaterów i świniak – narrator. Jest też i wróg: Galus, mistrz zła i występku, kurak ciemności. Jest również i zadanie główne: władca krainy zgubił magiczny pierścień na potwornej górze lodowej, trzeba go odnaleźć! Trójka przyjaciół wyrusza więc w niebezpieczną przygodę: „Księżyc nie będzie ratunkiem, nie – to łajdak jest dwulicowy. Droga was połknie szybciej niż wąż połyka torcik bezowy”… Jak zapewnia świniak: „Będzie strasznie i śmiesznie”.

 

Chcecie potowarzyszyć birbantom w przygodzie? Chcecie rozwiązywać zagadki i szukać skarbów? Bierzcie się więc za tę książkę. Ale to już!

 

Tytuł: „Poszukiwacze przygód. Magiczny pierścień”
Autor: Tomasz Minkiewicz
Ilustracje: Tomasz Minkiewicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”
Rok wydania: 2017

 

Gdzie można nabyć książkę? Polecam zamówić ją w księgarni Platon24 – dobra cena i szybka wysyłka: Tomasz Minkiewicz „Poszukiwacze przygód. Magiczny pierścień”!

 

KOM

 

Partnerem wpisu jest Księgarnia Internetowa Platon24.

 

 

3 komentarze do “BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Poszukiwacze przygód. Magiczny pierścień”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *