Mleko z miodem i czosnkiem – domowy specyfik na przeziębienie

Jak dopada mnie przeziębienie, biorę odwet w postaci kubka z rozgrzewającą i zabijającą zarazki miksturą. Mleko z miodem i czosnkiem to taki domowy antybiotyk.

Czosnek zwalcza infekcje wirusowe układu oddechowego dzięki lotnym związkom siarkowym i olejkom eterycznym. Działa bakteriobójczo i niszczy drożdże i grzyby. Olejek eteryczny zawarty w tych białych główkach jest wydzielany przez płuca.
Podobnie miód – zabija bakterie i jest naturalnym antyseptykiem, ponieważ zawiera nadtlenek wodoru i propolis. Jednak tu uwaga: miodu nie wolno podawać dzieciom do 1 roku życia, ponieważ może on zawierać groźne dla nich zarodniki Clostridium botulinum, które wywołują zatrucie jadem kiełbasianym!

Jak przyrządzić miksturę z mleka, miodu i czosnku? Bardzo łatwo. Składniki:
* kubek mleka,
* łyżka miodu,
* łyżeczka masła,
* 2 ząbki czosnku.

Mleko stawiamy w metalowym kubeczku na kuchence, podgrzewamy. Czosnek miażdżymy przez praskę i wrzucamy do mleka, Dodajemy miód i masło, pilnując, aby mleko się nie zagotowało – ma ono tylko lekko parzyć nas w palec. Smacznego!

Taki napój nie tylko rozgrzewa i sprawia, że wypacamy „zło” z siebie, ale też ułatwia odkrztuszanie i udrażnia drogi oddechowe, łagodzi uczucie duszności.

KOM

3 komentarze do “Mleko z miodem i czosnkiem – domowy specyfik na przeziębienie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *