NOCOWANIE Z MAMKOWO.PL: Brdy w ośrodku Wodniak w Zagórzu

Wodniaka pamiętam z dzieciństwa. Nad Jeziorem Bystrzyckim stały rzędy malutkich drewnianych domków, ośrodek tętnił życiem. Później wszystko zaczęło obracać się w niwecz, aż wreszcie prywatne przedsiębiorstwo przejęło teren, wybudowało hotel, plażę i całkiem fajne domki. My przetestowaliśmy tzw. brdy.

 

A dokładniej jedną brdę 🙂 Zanim opiszę wrażenia, dodam, że Wodniak w Zagórzu Śląskim dysponuje też całorocznymi domkami murowanymi, ustawionymi szeregowo przy samej linii wody i małymi domkami rozmieszczonymi w cieniu pobliskiego lasu. Turyści mają tu także możliwość przenocowania w dolnych pokojach przy plaży oraz w hotelu Maria Antonina.

 

Czym są brdy?

 

 

To charakterystyczne leśne domki, których ściana frontowa ma kształt trójkątny, a ściany boczne utworzone są z dwuspadowego dachu. W ośrodku Wodniak stoją one wkomponowane między drzewami, zaraz przy granicy lasu, który przylega do Jeziora Bystrzyckiego. Każdy domek składa się z salonu z małym aneksem kuchennym, łazienki z kabiną prysznicową, oraz dwóch sypialni znajdujących się na piętrze. Kuchnia wyposażona jest w mikrofalówkę, czajnik, lodówkę, garnki, talerze i sztućce. Brdy w standardzie przygotowywane są dla 4 osób z maksymalną możliwością powiększenia do 8 osób. My byliśmy w cztery osoby dorosłe i trójkę dzieci (w tym niemowlę). Plus pies. Nie było z tym problemu.

 

Domek był czysty, łóżka wygodne, pościel pachnąca. Jakoś tak wyszło, że wszyscy spaliśmy na dole, zostawiając dwa górne pomieszczenia puste. Moglibyśmy więc pomieszkać tu dużo większą grupą! Łóżeczko dla niemowlęcia wzięliśmy z domu.

 

 

Każda brda ma swój taras, na którym można grillować. Korzystaliśmy z tej możliwości 🙂 Ja też oddawałam się na tarasie blogowaniu. Chłonąc atmosferę jeziora i lasu.

 

 

Jakie atrakcje dla dzieci?

 

Tuż obok domków znajduje się piaszczysta plaża. Na miejscu jest wypożyczalnia leżaków. Można wypożyczyć również kajaki i rowery wodne (stylizowane na garbusy i łabędzie), można też wybrać się na rejs statkiem Grodno po Jeziorze Bystrzyckim. To ciekawe jezioro zaporowe na rzece Bystrzyca, z jednej strony ograniczone stuletnią potężną tamą, która sama w sobie jest atrakcją turystyczną.

 

 

Co jeszcze? Dla dzieci przygotowano tzw. „małpi gaj” – za 15 zł młodzi turyści (w wieku od 3 do 13 lat) mogą bawić tu się przez cały dzień. Jest również tyrolka, która zjechać można nad jeziorem.

 

Jeśli pogoda nie sprzyja plażowaniu, można w pobliskim hotelu pograć w kręgle. Albo wybrać się na górską wyprawę – chociażby do pobliskiego Zamku Grodno. Więcej o atrakcjach Zagórza Śląskiego – tutaj.

 

 

KOM

 

Zapisz

Zapisz

4 komentarze do “NOCOWANIE Z MAMKOWO.PL: Brdy w ośrodku Wodniak w Zagórzu

  • 8 lipca 2017 o 11:18
   Permalink

   Tak, dokładnie. Cudnie jest tam. Chociaż my trafiliśmy na weekend z weselem, więc troszkę głośno było 😉 Ale do przeżycia

   Odpowiedz
 • 8 lipca 2017 o 12:22
  Permalink

  A most tam odbuowali? Byliśmy kiedyś to nie było można na niewgo wejść

  Odpowiedz
  • 8 lipca 2017 o 12:40
   Permalink

   Tak, jest odbudowany most. Rok temu przejście przez niego kosztowało 2 zł 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *