Trwa Czarny Protest

Nie jestem zwolenniczką aborcji. To jest dla mnie ostateczność. Ale nie mogę pozwolić na karanie więzieniem matek i lekarzy, którzy ratują ich życia… Dlatego dziś zbierałam podpisy na podkładce z rysunkiem wieszaka.

Co oznacza ten wieszak? – zapytał mnie niedawno mój brat. Opowiedziałam mu więc o podziemiu aborcyjnym, o tym, jak kobiety wieszakami do ubrań przerywały niechciane ciąże. Na przykład ciąże pochodzące z gwałtów.

Moja macica, moja sprawa. Ale też i mojego męża, mojego brata, mojego ojca, mojego syna, kiedyś mojego wnuka…

Moje życie, to już nie tylko moja sprawa. Jestem matką, muszę żyć dla moich dzieci.

***
Na moich listach podpisało się kilku mężczyzn. Dziękuję im podwójnie, bo przecież oni macicy nie mają, a jednak nas – kobiety – popierają.
2016-09-28-blackmonday-mamkowo-kom

2016-03-blackmonday-mamkowo-kom

2016-02-blackmonday-mamkowo-kom

2016-01-blackmonday-mamkowo-kom
Foty pochodzą z dzisiejszego protestu w Świdnicy.

Tekst i foto: Karolina Osińska-Marcińczyk

3 komentarze do “Trwa Czarny Protest

 • 3 października 2016 o 19:15
  Permalink

  Podpisy zbieramy do piątku, 7 października.

  Odpowiedz
 • 9 października 2016 o 05:30
  Permalink

  Pytacie mnie na priv, pod czym konkretnie zbierałam podpisy. To pokazuję Wam „naszą świdnicką” petycję:

  My niżej podpisani świdniczanie, nie zgadzamy się na zmiany w ustawie antyaborcyjnej i całkowity zakaz aborcji! Jesteśmy przeciwko wprowadzeniu nowej ustawy, która uwłacza naszej godności oraz kobiecości.
  Nie chcemy, aby rząd zmieniał w tej kwestii obecne prawo, które naszym zdaniem jest jak najbardziej prawidłowo sformułowane.
  Nie pozwolimy, by ktoś mówił za nas, co jest dla nas najlepsze i próbował uszczęśliwić nas na siłę, wprowadzając w czyn urojone myśli ludzi, których najczęściej jedyną wiedzą w temacie aborcji są zasłyszane informacje, a nie własne doświadczenia życiowe.

  Petycja ta powstała po to, by pokazać, iż nie popieramy ustawy, którą obecny rząd chce wprowadzić. Chcemy, by zaczęto słuchać ludu i liczono się z jego zdaniem. Żądamy prawdziwej demokracji, która jest przywilejem każdego mieszkańca naszego kraju.

  Nie zgadzamy się na zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych i skazywanie kobiet na ból, więzienie i w najgorszym przypadku – śmierć.

  Walczymy o to, aby w Polsce aborcja była dopuszczalna w takiej formie, jak to jest w chwili obecnej, czyli:
  1. gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia;
  2. gdy przesłanki medyczne wskazują prawdopodobieństwo upośledzenia płodu lub nieodwracalną chorobę zagrażającą jego życiu;
  3. gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (np. gwałt).

  Wysłuchajcie nas i nie decydujcie za nas wszystkich, za nasze ciała, sumienie oraz zdrowie. My wiemy, co robimy i czego chcemy. I to my wiemy, jak chcemy żyć.
  Pozwólcie nam zatem żyć!

  Wyrażamy nadzieję, że nasza petycja zostanie zaopiniowana pozytywnie, gdyż nie wyobrażamy sobie sytuacji, gdy rząd decyduje o tak ważkich rzeczach jak życie i zdrowie
  swoich obywateli bez porozumienia i dialogu z nimi samymi.

  Odpowiedz
 • Pingback: #czarnyprotest – Mamkowo.pl – serwis dla rodziców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *