Warto odwiedzić: Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy

Toruń gotowy na święta – na Rynku Staromiejskim czekają stragany, jest nawet sezonowe lodowisko. Jeśli mieszkacie w pobliżu, lub będziecie przejeżdżać niedaleko – warto tam zajrzeć.


Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy trwa od początku grudnia. My byliśmy tam przed tygodniem. Na ulicach centrum miasta zawisły bożonarodzeniowe ozdoby, w Rynku stoi choinka i świetlny Mikołaj (całkiem niedaleko pomnika Mikołaja Kopernika).

Nas zachwyciły oczywiście toruńskie pierniki, ale też gorący kołacz.


Od połowy grudnia działa sezonowe lodowisko na Rynku Staromiejskim. Kiedy my gościliśmy w Toruniu, lód był dopiero szykowany.

Ale na stronie internetowej Torunia znalazłam zdjęcie, które przedstawia, jak bawią się torunianie na lodzie.

Fot. UM Toruń

Lodowisko będzie czynne do 2lutego 2019 r. Ślizgać się można w dni powszednie w godz. 8.00-21.00, a w soboty i niedziele – 10.00-21.00. Ceny wejściówek – bilety: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł; bilety rodzinne: normalny 6 zł, ulgowy 5 zł. W dni nauki szkolnej w godz. 8.00-14.00 wstęp dla uczniów za okazaniem legitymacji szkolnej bezpłatny (wypożyczenie łyżew: 4 zł/h), wstęp w ferie zimowe (14-27 stycznia 2019 r.) dla uczniów za okazaniem legitymacji szkolnej od poniedziałku do piątku w godz.8.00-14.00, w soboty i niedziele 10.00-14.00 – bezpłatnie.

Tekst i foto: KOM

Zobacz także jarmarki:
*
w Gdańsku,
*
w Świdnicy.

***
Dla Użytkowników Facebooka: Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo – serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy. A może masz profil na Google+? W takim razie wpadaj na konto Mamkowo! A miłośników Instagrama zapraszam na profil Mamkowo.pl.Do zobaczenia!


3 komentarze do “Warto odwiedzić: Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *