Blogmas 2017 – 1, czyli jak się dać okraść na jarmarku świątecznym

Zaczynamy odliczanie do świąt – od 1 grudnia. Dziś przewrotny poradnik dla tych, którzy chcą się dać obrabować. Jak ja.

 

Co zrobić, aby zostać okradzionym na jarmarku świątecznym?

 1. Wybierz dzień, gdy będą tłumy – ja wybrałam 1 grudnia, kiedy na wrocławskim jarmarku pojawił się Święty Mikołaj i kiedy zapalono choinkę.
 2. Wybierz z bankomatu sporą sumkę pieniędzy – przecież na jarmarku w większości budek nie można płacić kartą, więc potrzebne nam jak najwięcej gotówki!
 3. Schowaj gotówkę do portfela, a portfel do zamykanej na zamek błyskawiczny torebki. „Błyskawiczny” to w tym wypadku słowo-klucz.
 4. Torebkę przesuń na plecy – niech Ci nie krępuje ruchów.
 5. Udaj się w największe zagęszczenie tłumów, najlepiej pod scenę (we Wrocławiu tłumy były niczym na koncercie rockowym).
 6. Przezornie puść męża z dzieckiem przodem – niech nie ma szansy zauważyć, że ktoś Ci majstruje przy torebce.
 7. Zajmij się czymś, co całkowicie pochłonie Twoją uwagę – ja uniosłam w górę ręce z aparatem fotograficznym i próbowałam ponad głowami gapiów cyknąć fotkę Mikołajowi. Fotki mi wyszły kiepskie:

 

 

Ale po co komu zdjęcia, jeśli mamy wspomnienia z bycia obrabowanym!

 

No dobra. I co dalej? Teraz już bardziej na poważnie. Jeśli zostaniesz obrabowana z portfela z dokumentami, musisz:

 1. Zadzwonić do swojego banku lub podejść do najbliższej placówki jakiegokolwiek banku i tam zastrzec karty oraz dowód osobisty.
 2. Udać się na najbliższy posterunek policji i zgłosić kradzież.
 3. Poprosić o poświadczenie, że zgłosiłaś kradzież, najlepiej jeśli policjant przyjmujący zgłoszenie wyszczególni, jakie dokumenty Ci ukradziono – ten dokument nie ma jakiejś wielkiej mocy prawnej, ale może się przydać w wielu sytuacjach, np. gdy zostaniesz zatrzymana przez drogówkę bez prawa jazdy (Twoje uprawnienie do kierowania pojazdem jest w systemie, ale za brak dokumentu możesz dostać mandat w wysokości 50 zł; takie poświadczenie pomoże go uniknąć – zawsze jednak musimy w takim wypadku liczyć na dobre serce policjanta).
 4. Zanim zaczniesz wyrabiać wszystkie dokumenty, warto odczekać kilka dni – a nuż złodziej wyrzucił portfel z dokumentami do śmieci i ktoś znajdzie i odniesie na policję.

 

No. To ja już czuję magię świąt. A Ty?

 

Karolina O-M

 

 

3 komentarze do “Blogmas 2017 – 1, czyli jak się dać okraść na jarmarku świątecznym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *