Zapowiedzi: „Z chustą w mieście” w Świdnicy

Monika Kalitka, czyli Nosimama, zaprasza na akcję zdjęciową. Zgłosić się może każdy chustujący rodzic.

Noszących rodziców ze Świdnicy i okolic sfotografujemy w kilku miejscach w centrum naszego miasta – tłumaczy Monika (która na fotografii ozdabiającej ten tekst pomaga mi zamotać kangurka). – Na zdjęciach będziemy chcieli przedstawić chustonoszenie z miejskim życiem w tle. Zapraszamy nie tylko noszące mamy, ale także tatusiów czy rodzeństwo chuścioszka. Spróbujemy wtedy uchwycić na jednym tzw. „niepozowanym” zdjęciu całą rodzinę.

Sesja jest darmowa. Organizatorem jej są Nosimama. Doradca Noszenia – Świdnica i okolice. Stowarzyszenie MAMY CO KOCHAMY i Nicminiewisi. Warunkiem udziału w sesji jest zgoda na publikację zdjęć.

Wykonamy zdjęcie portretowe (szeroko kadrowane, z dzieckiem w chuście/nosidle) oraz zdjęcie całej sylwetki. Stylizacja: codzienna, jednolita. Jasne, harmonijne barwy. Makijaż we własnym zakresie. Powinien być mocniejszy i ciemniejszy niż zazwyczaj. Pamiętajcie o tym, że aparat „zjada” makijaż. Włosy naturalne – wymienia Nosimama. – Pozujemy we własnych chustach/nosidłach lub można skorzystać z chust organizatora. Każdy samodzielnie powinien umieć zamotać chustę. Wybrane zdjęcia zostaną opublikowane przez Nicminiewisi, organizatorów akcji oraz fotografa.

Zgłoszenia można wysyłać do środy w wiadomości prywatnej na facebookowym fanpage Nosimama. Doradca Noszenia – Świdnica i okolice.

Zdjęcia zostaną wykonane w sobotę, 25 czerwca o godz. 11.00. Zbiórka przy fontannie na placu św. Małgorzaty w Świdnicy. Fotografował będzie Marek Woliński.

Tekst: KOM, foto: Marek Woliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *