Galaretki imprezowe

Jak nieco podkręcić wygląd i smak zwykłych galaretek owocowych? Bardzo łatwo!

 

Jeśli szykuję na jakąś imprezę galaretki, podaję je zwykle w pucharkach i staram się zrobić je warstwowe – najpierw nalewam jeden kolor, a gdy zastygnie drugi i tak samo kolejne. Takie galaretki możemy też ozdobić owocami, albo… żelkami!

 

Jak to zrobić? Na dno pucharka wrzucamy kilka żelek/owoców. Zalewamy chłodną już galaretką w jednym kolorze. Wstawiamy do lodówki, a gdy galaretka stężeje, znów wrzucamy kilka żelek/owoców i zalewamy galaretką w innym kolorze. Postępujemy tak z każdym kolorem.

 

 

I już. Takie trochę ładniejsze galaretki. Jeśli imprezę mamy wieczorem, warto się za nie zabrać już rano, aby wszystko zdążyło stężeć. Ja zwykle robię z trzech kolorów, więc wszystkie przygotowuję w tym samym czasie i pozostawiam na wierzchu. Do lodówki lądują tylko pucharki z kolejnymi warstwami (i dość szybko tężeją). Jeśli się zapomnimy i galaretki niewlane jeszcze do pucharków nam stężeją – to nie koniec świata, można je po prostu pokroić w kostkę i wrzucić do pucharków. Na wierzch możemy jeszcze dać kleksa z bitej śmietany i owoce. Właściwie ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

 

 

Miłej zabawy!

 

Karolina O-M

 

 

2 komentarze do “Galaretki imprezowe

 • 28 września 2017 o 10:07
  Permalink

  Ja nigdy nie mam cierpliwości, żeby czekac aż każdy kolor stężeje i robię po prostu dwa litry truskawokowej 🙂

  Odpowiedz
  • 28 września 2017 o 14:45
   Permalink

   Ja nie czekam – w tym czasie po prostu robię inne rzeczy 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.