15 tydzień życia niemowlaka: Siedem dni pełne wrażeń

Ten tydzień był dla Piotrusia intensywny. Wspólnie świętowaliśmy Tydzień Karmienia Piersią i byliśmy na Mlekotece oraz na Świdnickim Spotkaniu z Położną. Do tego szczepienie, kurs pływania, lekcja muzyki, wizyta u prababci i odwiedziny pradziadka… Nie za dużo, jak na trzymiesięczne niemowlę?

Piętnasty tydzień życia mojego synka rozpoczął się od ostatniego ze świdnickich spotkań w ramach Mlekoteki (więcej o akcji – tutaj). Następnego dnia byliśmy na warsztatach z położną (więcej o akcji – tutaj) i na drugim szczepieniu przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi, poliomyelitis i haemophilus typu b. Gdyby atrakcji było mało, to jeszcze wybraliśmy się na wycieczkę do Legnicy.

Środa to tradycyjnie kurs pływania niemowląt. Na basen przybyliśmy godzinę przed czasem, Piotruś pomoczył się w wodzie, później go nakarmiłam i odpoczęliśmy przed zajęciami. Nie wiem, czy coś „wisiało w powietrzu”, czy po prostu mały był zmęczony długim pobytem na pływalni, ale płakał. Podobnie zresztą jak inne dzieci (może jakieś ciśnienie nie takie czy coś…). Skończyliśmy więc lekcję nieco wcześniej.

Czwartek mieliśmy wolny. W piątek zaś rano jak zwykle ruszyliśmy na zajęcia z muzykowania dla małych dzieci. Piotruś był aktywny przez całą lekcję. Po południu skoczyliśmy na basen, tym razem wypróbowaliśmy kółko dla niemowląt. Małemu podobało się w nim.

W sobotę odwiedziliśmy bibliotekę (po co – o tym jeszcze w najbliższym czasie napiszę) i babcię, a w niedzielę – festyn rodzinny w Witoszowie Dolnym. Piotrek zwiedzał w chuście kółkowej (patrz foto, które zrobiła nam babcia). Wieczorem rodzinnie kibicowaliśmy „naszym” (Piotruś z filcową flagą – zobacz tutaj).

Według mądrych książek w okolicy piętnastego tygodnia życia niemowlę uzyskuje umiejętność chwytania przedmiotów (mamy to opanowane).

Co jeszcze mówią książki? Że niektóre niemowlęta w tym wieku wykonują coś na kształt mostka. Cóż, u Piotrusia tego nie zaobserwowałam.

KOM

 

***

Rozwój niemowlaka na Mamkowo.pl:

* 1 tydzień życia niemowlaka

* 2 tydzień życia niemowlaka

* 3 tydzień życia niemowlaka

* 4 tydzień życia niemowlaka

* 5 tydzień życia niemowlaka

* 16 tydzień życia niemowlaka

* 32 tydzień życia niemowlaka

* 33 tydzień życia niemowlaka

* 43 tydzień z życia niemowlaka

***

Zobacz też inne wpisy z tej kategorii:

Rozwój dziecka

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *