BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Ojej! Zmalowane”

Żółty kot Czaruś dziwi się światu. Codziennie odkrywa coś nowego, zupełnie jak nasze dzieci. Dlatego opowieść o Czarusiu wciąga, choć tekstu w książeczce niewiele…

 

Można powiedzieć, że bajka o Czarusiu jest interaktywna. Zaczynamy od przeczytania z dzieckiem sympatycznej opowiastki Anny Jankowskiej z ładnymi ilustracjami Adama Święckiego. To jednak nie wszystko, bo po zeskanowaniu kodu QR z okładki dostaniemy się na stronę internetową, z której pobrać możemy zabawy z Czarusiem, kolorowanki, a wreszcie tekstową wersję bajki.

 

Jeśli wydrukujemy kolorowanki i tekst, możemy stworzyć własną książeczkę! Bajeczkę o kocie, który interesuje się całym światem i często ma własne zdanie. Kocie, który namalował obraz. Ale zaraz, zaraz, co się na tym obrazie znajduje? Czy to łąka, czy wesołe miasteczko, a może dżungla? A może jednak jeszcze coś innego? Co w kleksach z farby zobaczy Twoje dziecko? Co zobaczysz Ty?

 

Autorka książeczki ma swoją wizję aktywnego czytania, którą ukazuje na blogu www.tylkodlamam.pl. – Dziecięce czytanie wcale nie polega na spokojnym siedzeniu i słuchaniu – mówi Anna Jankowska. – Ruch sprzyja zapamiętywaniu i jest po prostu potrzebny najmłodszym. Polubią czytanie jeśli będzie im się kojarzyło z uśmiechem i działaniem, bo tak się zdobywa wiedzę i doświadczenia.

 

Zachęcam więc do przygody z Czarusiem. Moje dzieci już go polubiły, a jeszcze nie zaczęliśmy tworzyć własnej książeczki. To dopiero będzie przygoda!

 

Tytuł: Ojej! Zmalowane
Autor: Anna Jankowska
Ilustracje: Adam Święcki
Wydawnictwo: Atomedia sp. z o.o.
Rok wydania: 2017

 

Karolina O-M

 

 

3 komentarze do “BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Ojej! Zmalowane”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *