Długi weekend czerwcowy – garść atrakcji z całej Polski

Co robić, jeśli mamy od czwartku do niedzieli wolne? Warto wybrać się gdzieś z dzieciakami. Siedzenie w domu zostawmy na dni powszednie. Mamkowo poszukało dla Was ciekawych atrakcji.

 

Otwarte będą już wszystkie parki rozrywki, na imprezy zaprasza wiele miast. Możemy wybrać się na górską wędrówkę, albo też spędzić czas na czystej rozrywce.

 

Trochę iluzji?

 

Fot. Farma Iluzji

 

Na długi czerwcowy weekend wiele atrakcji zaplanował Park Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji w Mościskach, 85 km od Warszawy.

Atrakcje na Farmie Iluzji są szczególne już od początku sezonu – zapewnia Marcin Stefański. – W tym roku nowością jest Tajemnicza Kopalnia Złota, do której można zjechać prawdziwą górniczą windą. W tym roku Farma obchodzi woje 5-lecie istnienia, z tej też okazji wszystkie nasze tegoroczne wydarzenia będą odbywały się pod tym znakiem. Na naszej scenie w każdy weekend każdy gość może obejrzeć fantastyczne pokazy iluzji dla małych i dużych. Już od lipca startuje także wyjątkowe plenerowe widowisko Czarnoksiężnik z Krainy Iluzji z mega kolorowymi kostiumami, tańcem i 10 specjalnie napisanymi dla nas piosenkami.

Co się będzie działo na Farmie Iluzji? W czwartek, 15 czerwca: godz. 13.00 – Balonowe Show Patrycji Lipińskiej, godz. 14.00 – Iluzjonistka Michelle Christian, godz. 15.00 – Kraina Mupetów, godz. 16.00 – Magiczne Gołębie pana Janka, godz. 17.00 – Lód w LECIE. W piątek, 16 czerwca: godz. 13.00 – Balonowe Show Patrycji Lipińskiej, godz. 14.00 – Iluzjonistka Michelle Christian, godz. 15.00 – Kraina Mupetów, godz. 16.00 – Magiczne Gołębie pana Janka, godz. 17.00 – Lód w LECIE.W sobotę, 17 czerwca: godz. 12.00 – Balonowe Show Patrycji Lipińskiej, godz. 13.00 – Kraina Mupetów, godz. 14.00 – Iluzjonistka Michelle Christian, godz. 15.00 – Orkiestra Dęta Pruszkowianka, godz. 16.00 – Magiczne Gołębie pana Janka, godz. 17.00 – Zabawa w Krainie Szczęścia. W niedzielę, 18 czerwca: godz. 13.00 – Spotkanie z Sokolnikiem, godz. 14.00 – Iluzjonistka Michelle Christian, godz. 15.00 – Balonowe Show Patrycji Lipińskiej, godz. 16.00 – Magiczne Gołębie pana Janka, godz. 17.00 – Zabawa w Krainie Szczęścia. Bilety do Farmy Iluzji kosztują 33 zł (normalny) i 29 zł (ulgowy).

 

Kolejki w miniaturze?

 

Fot. KOM

 

Dobrym pomysłem będzie wybranie się do Kolejkowa – we Wrocławiu lub w Gliwicach.

Szczególną atrakcją jesteśmy na co dzień – mówi Paweł Kędzierski, menadżer wrocławskiego Kolejkowa (relacja z wycieczki w to miejsce – tutaj).  – Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę, tętniącą życiem i przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk. Dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. W Kolejkowie zobaczymy życie na wsi, potowarzyszymy turystom podczas górskich wypraw, weźmiemy udział w akcji ratunkowej, wcielimy się w leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców czy plażowiczów. Zapraszam do odwiedzin.

Kolejkowo jest czynne codziennie od godz. 10.00 do 18.00. Bilet normalny 19 zł, ulgowy 15 zł, grupy zorganizowane minimum 15 osobowe: 12 zł dzieci oraz 15 zł dorośli.

 

Wśród kwiatów?

 

Fot. Arboretum Wojsławice

 

O tej porze roku niezwykle barwnie jest w Wojsławicach koło Niemczy na Dolnym Śląsku. Tu na odwiedzających czeka Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach.

W niedzielę, 18 czerwca, Marek Jezierski z TVP1 i kilka firm ogrodniczych zaprasza do Arboretum Wojsławice na zabawę „Ogród Marzeń”, w godz. 10.00-16.00 – mówi Hanna Grzeszczak-Nowak, inspektor arboretum.
Wstęp do arboretum kosztuje 15 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy).

 

Małe budowle i wielkie owady?

 

Fot. Deli Park

 

Park edukacyjno-rozrywkowy Deli Park Trzebaw/Rosnówko pod Poznaniem to 6 hektarów zabawy dla całej rodziny.

W niedzielę, 18 czerwca, dodatkową atrakcją jest warsztat robienia mydełek w godzinach 12.00-17.00,  a 15 czerwca warsztaty ruchowe w cenie biletu od godziny 12.00 do 17.00 – mówi Szymon Stefaniak. – Bilety są całodzienne. Atrakcje to: dmuchańce w ilości 8 sztuk, place zewnętrzne,  mini zoo, miniatury budowli, owady w powiększeniu, podniebna eko-wioska.

Bilety do Deli Park kosztują 25 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy).
A może do wody?

 

Fot. Park Wodny w Krakowie

 

My uwielbiamy zabawy w wodzie. Na długi weekend czerwcowy zaprasza Park Wodny w Krakowie.

W najbliższym czasie jesteśmy otwarci codziennie od 8 do 22 (w całym roku tylko kilka dni jesteśmy nieczynni) i również w te dni i godziny otwarte są nasze atrakcje (poza Plażą, która jest otwierana przy sprzyjającej aurze) – mówi Krystian Kozicki z działu marketingu krakowskiego aquaparku.- Szczególnie warto zwrócić uwagę na nasze 4 zjeżdżalnie zewnętrzne.

Dla najmłodszych w Parku Wodnym w Krakowie przygotowano brodzik z Tęczową Zjeżdżalnią, gdzie znajdziemy Wyspę Piratów, trzy minizjeżdżalnie, statek piracki z wodnymi armatkami, tryskające wodą zwierzaki AquaDino i Ptak Cudak oraz Magiczny Grzybek. Przy brodziku znajduje się Rodzinna Zjeżdżalnia Aligator.

 

Wydarzenia w stolicy

 

Grunt i Woda (bulwar Flotylli Wiślanej) zaprasza na „Animacje dla dzieciaków w Gruncie” od godz. 10.00 w czwartek, 15 czerwca – to gry i zabawy dla dzieci w różnym wieku, a dla mam i tatusiów kawa, koktajle i ciasto.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Kwartalnik Przekrój zapraszają w czerwcowy długi weekend do Muzeum nad Wisłą, gdzie koncertami, performansami, rejsami po rzece i potańcówką pożegnana zostanie wystawa „Syrena herbem twym zwodnicza”. Będą oprowadzania, warsztaty, a także wydarzenia odbywające się we właśnie otwieranym amfiteatrze na Bulwarach Wiślanych. W programie m.in. niedzielne wspólne ognisko przy pierwszej warszawskiej plaży nudystów w Wawrze, a także nauka tańca na deskach, która przyda się wieczorem w amfiteatrze, gdzie wystąpi plejada gwiazd rodzimego folku, zaproszona przez fundację Wszystkie Mazurki Świata.

Wawerskie Centrum Kultury (Filia Anin, ul. Poprzeczna 13) zaprasza na piątek, 16 czerwca (godz. 18.00), na spotkanie z grami w Aninie Zgrany Wawer. Będą gry planszowe dla doświadczonych graczy, jak i dla tych zupełnie początkujących. – Wypożyczamy gry, tłumaczymy zasady, pomagamy w rozgrywce – mówią organizatorzy. Wstęp wolny.

Od piątku, 16 czerwca, będzie się działo w Hali Sportowej Koło – XXX Mistrzostwa Egurrola Dance Studio, wielki turniej tańca – tym razem w zupełnie nowej formule! Jubileuszowa, trzydziesta edycja Mistrzostw Egurrola Dance Studio to będzie wyjątkowe, pełne atrakcji wydarzenie dedykowane wszystkim miłośnikom tańca i świetnej zabawy, którzy razem z nami świętować będą 25-lecie istnienia szkoły! Przez całe 3 dni tancerze będą pokazywać, jak ogromną energię i radość można czerpać z tańca.

Sobota, 17 czerwca, to Targ Śniadaniowy na Żoliborzu – od godz. 9.00. Przy alei Wojska Polskiego 1 na głodomorów czekać będą produkty od najlepszych dostawców: warzywa, owoce, nabiał, wędliny, sery, kuchnia dla wegetarian, wegan i witariańska; produkty bez glutenu; wypieki na słodko i wytrawnie, produkty sezonowe, wiele dobrego jedzenia i produktów spożywczych z różnych części świata. Będą jadalnie na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni, a do tego moc atrakcji, jak zajęcia sportowe, warsztaty tematyczne, spotkania z organizacjami zajmującymi się świadomym i zdrowym stylem życia, warsztaty dla dzieci (plastyczne, muzyczne, ceramiczne, teatralne, kulinarne), plac zabaw dla dzieci i wypożyczalnia kocyków. Za to w niedzielę, 18 czerwca, od godz. 10.00 podobna impreza zagości na Mokotowie. Targ Śniadaniowy na Skwerze AK Granat (róg ul. Puławskiej i Woronicza) zaprasza na relaks na trawie i zajadanie się pysznym jedzeniem. Będzie też sesja jogi.

Niedzielny poranek będzie można ciekawie spędzić z klubem Rejs, który na godz. 6.00 zaprasza na Poranek nad Wisłą z Charismatic. Zagrają: Sir Ulik (Charismatic, Luzztro) i Pysh (Einmusika, Manjumasi).

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce zaprasza na niedzielę od godz. 10.00 na „Piknik z Tatą” 2017 z okazji Dnia Ojca w Lesie Bielańskim (Kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP, św. Józefa i św. Ambrożego i plac przed kościołem ul. Dewajtis 3 za kompleksem Dobrego Miejsca). To wyjątkowa impreza, jeden z niewielu bezalkoholowych pikników w Warszawie, który ma za zadanie zorganizować czas na realizowanie aktywnego i twórczego ojcostwa w praktyce. Będzie prezentacja wozu bojowego straży pożarnej, radiowozu i supernowoczesnej śmieciarki z firmy Byś, a do tego koncert zespołu Warszawska Kapela z Targówka, który zaprezentuje piosenki typowo warszawskie, a także w stylu retro. Na najmłodszych czeka przedstawienie w wykonaniu Teatru Igraszka oraz warsztaty z przygotowywania lalek teatralnych, dmuchana zjeżdżalnia, bufet i grill plenerowych oraz masa innych atrakcji.

 

Gdzie szukać atrakcji? Na stronach internetowych miast i gmin, na witrynach ośrodków kultury, w wydarzeniach na Facebooku. No i na Mamkowo! Jeśli organizujesz ciekawą imprezę dla dzieci i rodziców, prowadzisz atrakcyjne dla rodzin miejsce, pisz! Mój adres: karolina@mamkowo.pl. Miłego długiego weekendu!

 

KOM

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

3 komentarze do “Długi weekend czerwcowy – garść atrakcji z całej Polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *