Nowy Rok – plany i postanowienia

Robicie listy postanowień na Nowy Rok? Ja zrobiłam. Ponoć gdy sobie coś zapiszemy, większa jest szansa, że to zrealizujemy.

Żeby nie zgubić moich postanowień, napisałam je na wewnętrznej okładce terminarza na ten rok. Nie wiem, czy Wy też używacie jeszcze tradycyjnych kalendarzy, ale jeśli macie problem z organizacją, to polecam! Słowo pisane ma większą moc niż mówione, a pisane ręcznie – większą niż to zapisane elektronicznie – w komputerze czy smartfonie. Zatem długopisy w dłoń i do dzieła!

O mądrym wyznaczaniu celów pisałam tutaj – odnośnie dbania o swoje zdrowie (co pewnie nam wszystkim się przyda).

Cytowany we wpisie powyżej Brian Tracy pisze w „Drodze do sukcesu” (Muza SA, Warszawa 2008): „Cel, który nie został zapisany, jest tylko mrzonką, fantazją. Nie ma w sobie za grosz energii”. I dalej: „Podejmij zobowiązanie, że codziennie zrobisz coś, co przybliży cię do osiągnięcia twojego zasadniczego celu, cokolwiek jest nim w tym momencie. Ta dyscyplina wymagająca, aby każdego dnia zrobić choć mały krok do celu, pozwala ci zyskać i zachować rozpęd. Codzienne działanie wzmacnia twoją determinację i dodaje energii. Już samo zobowiązanie do działania codziennie potrafi nie do poznania odmienić twoje życie”.

Paul McKenna w poradniku „Zmień swoje życie w 7 dni” (G+J Gruner+Jahr Polska, Warszawa 2006) podaje kilka ciekawych sentencji, które – myślę – przydadzą się nam wszystkim na starcie nowego roku:
* Jeżeli nie przejmiesz kontroli nad własnym życiem, zrobi to ktoś inny.
* Kluczowe programy warunkujące ludzkie zachowanie to nawyki i wyobraźnia, są one znacznie potężniejsze, niż kiedykolwiek będą logika i siła woli.
* Dostajesz najwięcej tego, czemu stale poświęcasz uwagę.

Poświęćmy więc uwagę swojemu zdrowiu i szczęściu, swojemu rozwojowi, swojej rodzinie i przyjaciołom.

Najlepszego!

Karolina Osińska-Marcińczyk

 

2 komentarze do “Nowy Rok – plany i postanowienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *