Zafascynuj dziecko eksperymentami

Nigdy nie jest za wcześnie na naukę!!! – przekonuje Karolina Roman, twórczyni Studio Bambini, pracowni edukacyjnej dla najmłodszych i tych starszych. Dzieci już od trzeciego roku życia mogą uczestniczyć w warsztatach naukowych Studio Einsteino.

 

Mali naukowcy przywdziewają białe fartuchy i zaczynają eksperymenty. Nauka jest fascynująca! Gościłyśmy ostatnio (ja i niespełna czteroletnia córka) na warsztatach pod hasłem „Kolorowy świat”. Optyka, fizyka – szkła powiększające, okulary 3D, mikroskop, lusterka i… łyżki stołowe stały się naszymi narzędziami.

 

 

Dzieci oglądały świat przez kolorowe filtry. Łączyły kolory, aby uzyskać nowe barwy.

 

 

W pewnym momencie zapadła ciemność, a my przekonaliśmy się wszyscy, jak widzą zwierzęta. I jak zmieniają się obrazy, gdy patrzymy na nie poprzez specjalne okulary.

 

 

A jak zmienia się nasze odbicie w lustrze, gdy wyginamy lusterko?

 

 

Co się dzieje, kiedy to lusterko jest wklęsłe?

 

 

I czemu ta łyżka wygląda, jak połamana?

 

 

Dzieci przy pomocy rodziców wykonały prawdziwe kalejdoskopy!

 

 

To była solidna porcja optyki. A za miesiąc Studio Einsteino zaprosi młodych naukowców na warsztaty pod hasłem „Materia”. – Świat pełen pierwiastków i atomów stanie przed nimi otworem! – zapewnia Karolina Roman. W listopadzie zaś Studio Einsteino odbędzie się pod hasłem „Kapitan Planeta wita na Ziemi”, a w grudniu: „Misja w kosmos”.

 

Zajęcia Studia Einsteino prowadzone są w dwóch grupach wiekowych: od 3 do 5 lat (maluchy są z opiekunami) oraz od 6 do 8 lat. Mają one miejsce w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy.

 

Zajęcia mają na celu inspirować do harmonijnego rozwoju całego organizmu i umysłu dziecka oraz dorosłego, wspierają naturalny rozwój dziecka. Propagują zdrowy styl życia, oraz mają na celu wpajanie wartości wyższych. Zajęcia wspierają kreatywną twórczość i ekspresję – mówi Karolina Roman.

 

My się świetnie bawiłyśmy!

 

Karolina O-M

 

 

3 komentarze do “Zafascynuj dziecko eksperymentami

  • 12 października 2017 o 13:47
    Permalink

    Podoba mi się. Szkoda, że takich rzeczy nie było, gdy bylismy mali 🙂
    Za to teraz nasze dzieci mają takie ogromne możliwości! I to jest wspaniałe!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *