BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Jak to działa? Zwierzęta”

Co ma w sobie szczur? A co chomik? Jak można zajrzeć „w głąb” papugi ary? Po co pies merda ogonem? Jakie rośliny działają narkotycznie na koty? Po co wilki jedzą śnieg? Na takie pytania znajdziecie odpowiedzi w książce Nikoli Kucharskiej.

 

To kolejna „wielkoformatowa” (245 x 330 x 10 mm) książka dla dzieci od Naszej Księgarni. Bo dzieci lubią duże obrazki, uwielbiają mnogość szczegółów i lubią się dowiadywać interesujących ciekawostek. A tych w „Jak to działa? Zwierzęta” jest bez liku. Dowiemy się więc na przykład, że koty ugniatają miękką powierzchnię zanim się na niej ułożą, ponieważ to przypomina im dzieciństwo (kto ma koty, ten dobrze wie, o jakie ugniatanie chodzi). Przeczytamy o tym, że dorosłe żaby oddychają głównie przez skórę, a wiewiórki traktują swoje ogony jak parasole przeciwsłoneczne! Przekonamy się, że nie tylko naczelne używają narzędzi – bo wrona siwa wykorzystuje patyczki do wydłubywania larw z norek. Zaskoczeni?

 

Takich zaskoczeń podczas lektury tej książki będzie więcej. Gwarantuję, że mali miłośnicy zwierząt będą zachwyceni. Na zakończenie książki będą też mogli poczytać, jakie zawody mogą wykonywać, jeśli chcą mieć kontakt z naszymi braćmi mniejszymi, a także dowiedzą się nieco na temat inspirujących osób, jak Karol Linneusz czy David Attenborough.

 

Bohaterami książki są Klara i Karolek oraz ich dziadek Ignacy – według Klary „najmądrzejszy na świecie”. Dzieci mają chomika Franka, żółwia Tupka, szczurki: Wolfganga, Amadeusza i Mozarta, jamnika Bigosa oraz koty: Kamyka, Nutkę, Węgielka i Sadzę. Do tego dziadek ma papugę Paplę i mopsa Śliniaka. W tej rodzinie nie może być nudno!

 

Jak na prawdziwych miłośników zwierząt, dzieci wypytują o wszystkie aspekty ich życia swojego dziadka. A ten cierpliwie tłumaczy. Właściwości zwierzaków poznajemy razem z małymi bohaterami oglądając schematy ich budowy i czytając ciekawe opisy. Poznamy nie tylko zwierzęta domowe, ale i wiejskie, parkowe i leśne.

 

 

Nikola Kucharska to graficzka, ilustratorka i projektantka, która posiada dwa koty. W wydawnictwie Nasza Księgarnia opublikowała m.in.: „Podróż dookoła świata. Północ-południe. Wschód-zachód”, „Opowiem ci, mamo, co robią koty” i „Mity greckie dla dzieci w obrazkach”. Jej ilustracje pełne są szczegółów i są bardzo realistyczne, co pomaga dzieciom poznawać przyrodę.

 

Masz w domu miłośnika zwierząt? Zatem zapraszam do lektury!

 

Tytuł: „Jak to działa? Zwierzęta”
Autor (ilustracje, okładka, projekt graficzny, teksty w dymkach): Nikola Kucharska
Konsultacja merytoryczna i wyszukanie ciekawostek: Katarzyna Gładysz, Paweł Łaczek
Opracowanie tekstów: Joanna Kończak, Katarzyna Piętka
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2017

 

Gdzie można nabyć książkę? Polecam zamówić ją w księgarni Platon24 – dobra cena i szybka wysyłka: Nikola Kucharska, „Jak to działa? Zwierzęta”!

 

Karolina Osińska-Marcińczyk

 

Partnerem wpisu jest Księgarnia Internetowa Platon24.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *