BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Na tropie angielskich słówek”

Kapitan Nauka przygotował mega książkę do nauki języka angielskiego z dziećmi. Duży format (231×310 mm), grube kartonowe strony i rozkładówki ze słówkami narysowane przez jedenastu ilustratorów! A do tego pomoc w postacie nagrań wszystkich słówek, co sprawia, że możemy z dzieckiem uczyć się języka, nawet jeśli sami mamy problemy z angielską wymową!

„Na tropie angielskich słówek” to książka obrazkowa – dwanaście bogato ilustrowanych rozkładówek, które zabierają młodych odkrywców w podróż po rzeczywistych i całkiem zmyślonych światach. Światy te to: Statek piracki (liczby), Pory roku (przyroda i pogoda), W pracowni malarza (kolory i kształty), W krainie czarów (zabawki), Przyjęcie domowe (moja rodzina), Na tropie złodzieja (przyimki), W zoo (zwierzęta dzikie i gospodarskie), W lunaparku (emocje), W mieście (środki transportu), Plac zabaw (części ciała i ubrania),W kawiarni (jedzenie) oraz Planeta dziwolągów (przymiotniki i przeciwieństwa).

Jak przekonuje wydawca (i ja się z nim zgadzam), szukanie szczegółów, ukrytych postaci i wymyślanie historii inspirowanych ilustracjami to zabawa na wiele godzin oraz doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji.

W książce angielskie wyrazy, zwroty i proste zdania pojawiają się na planszach na zasadzie skojarzeń, a każdą rozkładówkę cechuje niepowtarzalny styl i charakter. – To pierwsze na polskim rynku połączeniem picture booka i słownika angielsko-polskiego – mówi Monika Biaduń-Maciejewska z Wydawnictwa Edgard. – Dwanaście rozkładówek zostało przygotowanych przez jedenastu polskich ilustratorów, którzy z właściwym sobie stylem i swobodą twórczą zaprojektowali unikalny obraz na potrzeby tej wielkoformatowej książki.

Wszystkie słówka w książce są podane w polskim tłumaczeniu. Dodatkowo można pobrać nagrania z poprawną wymową (wymawia je native speaker) w formacie mp3 ze strony www.KapitanNauka.pl/natropie.

Tytuł: „Na tropie angielskich słówek”
Redakcja: Hubert Bobrowski, Renata Kicka
Ilustracje: Kamila Kozłowska, Agata Kopff, Daria Bidzińska, Katarzyna Urbaniak, Katarzyna Fus, Paulina Wyrt, Maciej Łazowski, Tomasz Kowal, Katarzyna Kołodziej, Robert Romanowicz i Marcin Minor
Wydawnictwo: Edgard
Rok wydania: 2017

Mam dla Was jeden egzemplarz tej wyjątkowej książki! Masz ochotę dostać ją pod choinkę? Weź udział w konkursie (regulamin u dołu postu). Wystarczy, że do 5 grudnia 2017 r. wyślesz mi na maila karolina@mamkowo.pl dokończone zdanie: „Uczę moje dziecko języka angielskiego, ponieważ…”. Pamiętaj o podaniu swoich danych i numeru telefonu. Rozstrzygnięcie w mikołajki! Zapraszam do zabawy!

Karolina O-M

Regulamin konkursu „Na tropie angielskich słówek”:

 1. Konkurs „Na tropie angielskich słówek” (zwany w dalszej części niniejszego Regulaminu „Konkursem”) organizowany jest przez blogo-serwis Mamkowo.pl przy współpracy z marką Kapitan Nauka.
 2. Konkurs nie jest loterią promocyjną w rozumieniu Art. 2 ust. 1 pkt. 9 Ustawy o grach i zakładach wzajemnych z dnia 29 lipca 1992r. (Dz. U. 04.4.27 z późn. zm.) i nie podlega regułom zawartym w w/w Ustawie oraz rozporządzeniach wykonawczych do tej Ustawy.
 3. Uczestnictwo w Konkursie jest dobrowolne, Uczestnik przystępując do Konkursu akceptuje tym samym wszystkie zawarte w nim postanowienia.
 4. Konkurs polega na dokończeniu zdania: „Uczę moje dziecko języka angielskiego, ponieważ…” i wysłaniu odpowiedzi na adres mailowy karolina@mamkowo.pl do 5 grudnia 2017 r. Zgłoszenie powinno zawierać odpowiedź na pytanie konkursowe, a także dane uczestnika Konkursu (imię, nazwisko i numer telefonu).
 5. Poprzez wzięcie udziału w Konkursie, uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych na potrzeby Konkursu.
 6. W Konkursie mogą wziąć udział wszyscy czytelnicy Mamkowo.pl zamieszkali na terenie Rzeczypospolitej Polskiej (nagród nie wysyłamy za granicę).
 7. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 6 grudnia 2017 r. przez Organizatora, zwycięzca zostanie poinformowany telefonicznie oraz poprzez wpis na blogo-serwisie Mamkowo.pl.
 8. Nagrodą w Konkursie jest książka „Na tropie angielskich słówek”. Nagroda zostanie wysłana pocztą. Wygrana nie przekracza kwoty 760 zł, zatem wolna jest od podatku.
 9. Organizator może wykluczyć z Konkursu Uczestnika w przypadku naruszenia przez niego Regulaminu. Decyzje Organizatora mają charakter ostateczny i nie podlegają zaskarżeniu.
 10. Prawo do składania reklamacji co do niezgodności Konkursu z niniejszym Regulaminem, przysługuje każdemu Uczestnikowi Konkursu, w ciągu 7 (słownie: siedmiu) dni od ogłoszenia wyników Konkursu. Reklamacja powinna być złożona w formie pisemnej (mailowo na adres: karolina@mamkowo.pl). Reklamacja powinna zawierać imię, nazwisko, dokładny adres oraz numer telefonu i adres e-mail, czytelny podpis Uczestnika, jak również dokładny opis i powód reklamacji. Reklamacje niekompletne lub zgłoszone po upływie wyżej wymienionego terminu nie będą rozpatrywane. O wyniku reklamacji Uczestnik zostanie poinformowany pocztą elektroniczną, bądź telefonicznie. Organizator rozpatrzy reklamację w ciągu 20 (słownie: dwudziestu) dni roboczych od jej otrzymania oraz powiadomi o jej rozstrzygnięciu. Rozpatrzenie reklamacji przez Organizatora jest ostateczne, Uczestnikowi nie przysługuje prawo odwołania się od decyzji Organizatora.
 11. Organizator nie zbiera i nie przetwarza danych osobowych Uczestników. Posiada jedynie kontaktowy adres e-mail Uczestnika. Publikacji podlegają dane osobowe zwycięzcy Konkursu oraz zwycięska odpowiedź na pytanie konkursowe, na co Uczestnik wyraża zgodę przystępując do Konkursu.
Zaciekawiło Cię to? Proszę podaj dalej!

Jedna myśl na temat “BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Na tropie angielskich słówek”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *