Blogmas 2018 – 13, o thermomixowych warsztatach świątecznych


Czas najwyższy zabrać się za przygotowania świąteczne! Nastroiłam się do pichcenia na świątecznych warsztatach w biurze Thermomixa we Wrocławiu. Cóż można przygotować na Wigilię i Boże Narodzenie z pomocą tego urządzenia?

Wszystko? Chyba nie przesadzam. Na warsztatach przedstawicielki Vorwerk pokazywały i podpowiadały, jak zrobić m.in. ciasto marchewkowe, makowce i kapuśniaczki, schab w kiszonej kapuście, chleb wiejski, zupę grzybową, zupę rybną, kompot z suszu, łososia z sosem berneńskim. Chyba tylko karpia nie zrobię w TM (i to nie dlatego, że się nie da, bo pewnie jakoś się da, ale dlatego, że na karpie mam swoje sposoby – zawsze u nas jest smażony i pieczony z pieczarkami).

Na warsztatach tak się nawąchałam i nakosztowałam pyszności, że wróciłam głodna jak wilk 😉 Było tak wielu chętnych na poznanie świątecznych sekretów Thermomixa, że wyjątkowo dostawaliśmy malutkie porcyjki do popróbowania. Oprócz nowej wiedzy i natchnienia z Wrocławia przywiozłam wyjątkową płytę – „Drzewo życia”, którą pracownicy Vorwerk Polska nagrali dla podopiecznych Fundacji „Akogo?”. Opowiadanie „Drzewo życia” jest częścią książki pt. „Jaś Wiadomy zmienia świat” autorstwa Marcina Pałasza, laureata Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Płyta powstała w studiu nagrań, pod okiem profesjonalistów z Laboratorium Śpiewu i Mowy Vocalize, a bezpłatnej licencji na wykorzystanie tekstu udzieliło Wydawnictwo Dwukropek. Charytatywna płyta jest do kupienia w biurach Vorwerk w całej Polsce do 7 stycznia 2019. Nie ma ona ceny, jej wartość wycenia darczyńca. Całkowity dochód z dystrybucji płyty „Drzewo życia” zostanie przekazany Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”.

Całkiem niedawno „Akogo?” świętowało pięćdziesiąte wybudzenie w „Budziku”! Dzięki opiece fundacji 7-letnia Łucja, która trafiła do kliniki „Budzik” w sierpniu 2018 r. w śpiączce, opuści klinikę na własnych nogach. Czyż to nie cudowne?

KOM
Fot. KOM/
Akogo?”

Spodobał Ci się ten wpis? Zostaw po sobie jakiś ślad - komentarz, udostępnienie. Dzięki temu będę wiedziała, jakie treści lubicie najbardziej!  Dziękuję!

***

Myślę, że zainteresuje Cię oferta Sklepu Mamkowo – zabawki i artykuły dla dzieci! Zapraszam serdecznie na www.sklep.mamkowo.pl! I od razu zapraszam do konkursu „Wybierz sobie prezent”!

***

Do Użytkowników Facebooka: Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo –serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy. A może masz profil na Google+? W takim razie wpadaj na konto Mamkowo! Miłośników Instagrama zapraszam zaś na profil Mamkowo.pl.

***

Blogmas pojawiać się będzie codziennie do 24 grudnia... Chcesz poczytać inne tegoroczne blogmasy? Zapraszam!
* Blogmas 2018 – 21, czyli o tym, jak to jest w domu z małymi dziećmi
* Blogmas 2018 – 20, o wigiliach rozmaitych
* Blogmas 2018 – 19, o dniu wiecznie zielonych roślin
* Blogmas 2018 – 18, o przedświątecznych zakupach
* Blogmas 2018 – 17, czyli o dniu bez przekleństw
* Blogmas 2018 – 16, o muzazowym koncercie świątecznym
* Blogmas 2018 – 15, o lepieniu pierogów
* Blogmas 2018 – 14, czyli o grudniowych kąpielach
* Blogmas 2018 – 13, o thermomixowych warsztatach świątecznych
* Blogmas 2018 – 12, o przedświątecznych jarmarkach
* Blogmas 2018 – 11, czyli o tym, że podróże kształcą, ale...
* Blogmas 2018 – 10, czyli o tym, jak wreszcie poczułam zbliżające się święta  
* Blogmas 2018 – 9, o tym, że nauka to fajna sprawa
* Blogmas 2018 – 8, czyli o wierze we własne skrzydła
* Blogmas 2018 – 7, czyli o cyfrowym odwyku
* Blogmas 2018 – 6, czyli o tym, jak to nie kupiłam własnym dzieciom nic na Mikołaja
* Blogmas 2018 – 5, czyli o pierwszym dniu i połowie nocy w Światowym Centrum Słuchu
* Blogmas 2018 – 4, czyli o podróży do stolicy
* Blogmas 2018 – 3, czyli o lenistwie
* Blogmas 2018 – 2, czyli o handlowej niedzieli
* Blogmas 2018 – 1, czyli rzecz o bałaganie

11 komentarzy do “Blogmas 2018 – 13, o thermomixowych warsztatach świątecznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *