Blogmas 2018 – 6, czyli o tym, jak to nie kupiłam własnym dzieciom nic na Mikołaja

Straszna, okropna, wyrodna matka! Nie kupiła nic, nawet czekoladki (serio!). Ci, którzy mnie znają, pewnie teraz podejrzewają, że znowu będę narzekać na słodycze, których nie należy dawać w prezencie dzieciom. No dobra, ale dlaczego nie kupiłam własnym dzieciom nawet zabawki? Gry edukacyjnej? Książki?

 

Zdradzę Ci sekret – powiedziałam do Córci dziś wieczorem, kiedy siedzieliśmy w barze w aquaparku i jedliśmy kolację. – Ten wyjazd dostaliśmy od Mikołaja zamiast prezentów, bo dzisiaj są mikołajki.

 

Córce zaświeciły się oczka, od razu też zaświeciła ząbkami w pełnym uśmiechu. Odetchnęłam w duchu, bo bałam się, że krzyknie, że chce jakąś zabawkę z reklamy. A tu nie… Pełna radość. Podrążyłam więc… – Co wolisz: zabawki czy wycieczki? – Wycieczki! – wykrzyknęła moja pierworodna, a mnie dziś po raz trzeci serce ukłuło z dumy.

 

Pierwsze ukłucie było, gdy moje Dzieci spotkały się rano po pobycie Synka w szpitalu. Ta radość! Te uściski! A na co dzień Córka twierdzi, że nie kocha Brata (dziś wyznała, że jednak kocha).

 

Drugie było, gdy usłyszałam, jak obca dziewczynka proponuje mojej Córci wspólną zabawę, a ta odparła, że woli się bawić z Bratem (no dobra, nie było to może zbyt miłe w stosunku do tej dziewczynki, ale po tych wszystkich awanturach między moimi Dziećmi w domu dobrze było usłyszeć, że jednak lubią się ze sobą bawić).

 

No i przy kolacji, gdy Córka oświadczyła, że woli wycieczkę od materialnych prezentów. Będziemy wypoczywać do końca tygodnia, zrobiliśmy sobie takie przedłużone mikołajki. Zwiedzamy, bawimy się. „Lepiej kolekcjonować wspomnienia niż rzeczy” – przeczytałam gdzieś kiedyś. I wecie co? Zgadzam się z tym w pełni!

 

KOM
Foto: Canva

 

Blogmas część szósta przed rokiem – traktował o prawdziwym najeździe Mikołajów – chcesz poczytać? Czytaj!

 

***

 

Myślę, że zainteresuje Cię oferta Sklepu Mamkowo – zabawki i artykuły dla dzieci! Zapraszam serdecznie na www.sklep.mamkowo.pl! I od razu zapraszam do konkursu „Wybierz sobie prezent”!

 

***

 

Dla Użytkowników Facebooka:
Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo – serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy.

 

A może masz profil na Google+?
W takim razie wpadaj na konto Mamkowo!

 

A miłośników Instagrama zapraszam na profil Mamkowo.pl.

 

***

Blogmas pojawiać się będzie codziennie do 24 grudnia, chyba że coś mi się stanie 😉 Do zobaczenia!

 

Zaciekawiło Cię to? Proszę podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *