WYCIECZKI MAMKOWO.PL: Zoo Farma w Łącznej

Nieopodal Wałbrzycha wśród gór na pograniczu polsko-czeskim znajdujemy ciekawy ogród zoologiczny. Zoo Farma to miejsce, gdzie możemy podziwiać zwierzęta ze wszystkich kontynentów!

Choć zoo to jest niewielkie, to w swojej kolekcji posiada ponad siedemdziesiąt gatunków zwierząt z całego świata. A to wszystko na 12 hektarach.

To dobre miejsce na rodzinny spacer. My byliśmy tam pod koniec września. Zaskoczyło nas to, że w tym górskim ogrodzie było nadzwyczaj ciepło. Ciepłe zbocza niezbyt wysokich gór ukrywają takie gatunki jak tygrysy, kangury, serwale, surykatki, antylopy, wilki polarne, lemury katta, żurawie, egzotyczne ptaki, jeżozwierze, małpy i wiele innych. Nie spotkaliśmy tylko lwa, którego kiedyś już tu widzieliśmy i który stał się wizytówką Zoo Farmy.

Ten ogród zoologiczny można zwiedzać przez 365 dni w roku. A ten rok jest dla Zoo Farmy bardzo udany, jeśli chodzi o ilość urodzonych młodych zwierząt – narodziły się rysie europejskie, kozy bezoarowe, lemury, kozy miniaturowe, gęsi, kaczki i wiele innych.

Mamkowo.pl poleca: Zoo Farma w Łącznej czynna jest od codziennie od 9.30 do 19.00. Jak tu dojechać? Kierując się na przejście graniczne w Golińsku (w Mieroszowie należy odbić na Kamienną Górę).

Tekst i foto: Karolina Osińska-Marcińczyk

Zapisz

One thought on “WYCIECZKI MAMKOWO.PL: Zoo Farma w Łącznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *